Wpis z mikrobloga

stawka jest uzależniona od wieku pracującego


@Dibhala: powyżej 23 roku życia dostajesz już pełną stawkę. Niektóre firmy płacą wszystkim "pełną" bo nie mogą znaleźć inaczej pracowników w ogóle.

i stawki jakie podajesz to przy najgorszych robotach byłoby złapaniem boga za pięty


@Dibhala: bzdura. Chyba, że nie znasz nawet angielskiego, masz dwie lewe ręce i nie masz prawa jazdy. Bez problemu w magazynie na start dostaniesz teraz około €11 i to
masz, w Polsce nie ma nawet dobrej uczelni, nie mówiąc już o kierunku.


@wqdqweff: Tak, po zachodnich uczelniach same alfy i omegi - w Polsce z każdego studenta bezużyteczny kretyn wyrasta a program studiów na w miarę sensownych kierunkach tak bardzo różny. xD
masz, w Polsce nie ma nawet dobrej uczelni, nie mówiąc już o kierunku.


@wqdqweff: Oczywiście, że wspomniałeś. Mówienie, że w Polsce nie ma dobrej uczelni i kierunku na którym warto studiować jednoznacznie sugeruje to, że za granicą takie opcje istnieją.

I tak, 90% studentów to debile, marnujące po ~5 lat na studiowanie.


I dlaczego zakładasz, że kolega należy do tych 90%? Może jest w tych 10% które szczęśliwie się wykształcą w
Oczywiście, że wspomniałeś. Mówienie, że w Polsce nie ma dobrej uczelni i kierunku na którym warto studiować jednoznacznie sugeruje to, że za granicą takie opcje istnieją.


@Strahl: to, jak interpretujesz, to już jest Twoja sprawa, ja nic takiego nie napisałem. Owszem, są kraje, w których istnieją dobre uniwersytety.

I dlaczego zakładasz, że kolega należy do tych 90%? Może jest w tych 10% które szczęśliwie się wykształcą w Polsce i będą pracować
@Strahl: jak widać, nie zrozumiałeś zupełnie tego, co chciałem przekazać.

Ja wiem, że w Polsce wszystko, co dobrze działa, jest przyjmowane z odrazą i brakiem zaufania, ale do jeszcze inny problem.
@wqdqweff: Zrozumiałem bardzo dobrze - w IT biorą do klepania kodu ludzi bez wykształcenia którzy potrafią klepać kod, więc z pewnością wszystkie studia są gównowarte a studenci to debile, marnują czas na studiowanie skoro mogą kod klepać. Klasycznie wykopowo. :)

Z częścią się zgadzam, taką jak to o przedłużaniu dzieciństwa i studiowaniu gównokierunku dla idei studiowania - ale nie przesadzaj z ekstrapolacją, bo to niezdrowe.
@wqdqweff: Zrozumiałem bardzo dobrze - w IT biorą do klepania kodu ludzi bez wykształcenia którzy potrafią klepać kod, więc z pewnością wszystkie studia są gównowarte a studenci to debile, marnują czas na studiowanie skoro mogą kod klepać. Klasycznie wykopowo. :)


@Strahl: nie mówię, że każdy ma klepać kod, tylko, że ta branża jest jeszcze zdrowa. Zatem proszę, wymień mi kierunki studiów, które są cokolwiek warte w Polsce. Może medycyna, nic
@wqdqweff: Akurat to, czy coś jest zdrowe i gwarantuje w Polsce normalne zarobki to bardzo kiepski miernik czegokolwiek - w tym kraju mało co funkcjonuje tak, jak powinno. Owszem, masz masę zawodów gdzie papier to dodatek a nie świadectwo czegokolwiek - ale żyjemy w społeczeństwie, w którym dostęp do pracy w wielu branżach jest zamknięty za papierkiem. Oczywiście, możesz mieć stado programistów po liceum i będą świetni w tym co robią,
Zatem proszę, wymień mi kierunki studiów, które są cokolwiek warte w Polsce.


@wqdqweff: no więc przede wszystkim te, które dają ci pracę w zawodach regulowanych: architektura, prawo, chemia, budownictwo, elektronika i telekomunikacja i wiele innych na pewno by się znalazło xD