Wpis z mikrobloga

@3x32: taki sebek zarobi wiecej i odlozy wiecej niz polaczek z------------y u janusza w pl, ale widze ze juz ktos w komentarzach wytlumaczyl

A to na co wydaje swoje pieniadze nie powinno nikogo interesowac :p

No ale ta “hehehehh seba za granica”
  • Odpowiedz
@SiergiejLapczydow: Na szybko przejrzałem sobie kilka popularnych fachów, na które jest zapotrzebowanie za granicą.

Operator koparko-ładowarki - 2000-3500 tysiąca euro, w zależności od doświadczenia oraz znajomości języka.
W Polsce średnio oferują od najniższej do ok. 3000 zł.

Spawacz migmat - Oferty pracy zaczynają się od 1600 euro do nawet 5000! w zależności od doświadczenia i
  • Odpowiedz
@FrasierCrane jasne, że można u nas żyć na normalnym poziomie ale statystycznie jest ciągle c-----o.
Nie każdy Seba się urodził żeby żyć z własnej działalności albo być specjalistą i kosić siano. Poza tym ani jedno ani drugie nie daje gwarancji dostatku, trzeba po prostu myśleć samodzielnie a to już jie każdy potrafi. Seba z Karyną mają na to w------e i to ich święte prawo.
  • Odpowiedz
No ale oczywiście polaczek musi przyjść i wyśmiewać się z kogoś, kto postanowił zarobić godne pieniądze, żeby całe życie nie wpierdzielać mielionki z biedronki za 2,99kg jak u MOMy.

@Porton: przeciez taki śmiec co potrafi tylko pustaki przenosic albo pakowac tulipany nie zasluguje na godne zycie i powinien tyrac za najnizsza krajowa.
  • Odpowiedz
@3x32: Ja sam mam ból d--y. Jestem studentem i dorabiam sobie do życia. W swojej pracy mam z 19-20 zł za godzinę. Mój kumpel rzucił studia w Polsce, wyjechal do UK tam zacznie studia. Zarabia w godzinę tyle co ja przez cały dzień j------h 11 godzin w galerii po czym jak wracam do domu o 22 to padam na swój polaczkowy ryj i idę spać. Dlatego j---e te z-----e polskie
  • Odpowiedz
via Android
  • 6
@ketiow no ja po maturce tez s--------m do roboty za granice, na razie tylko na wakacje ale zobaczymy jak to wyjdzie. Taki tam śmieszny obrazek wstawilem, ale widzę że niektorzy już upatrują tu szkalowania polski za granicą xD otóż nie, sam stwierdzam ze w Polsce jest c-----o, i 90% ludzi wegetuje, a nie żyje
  • Odpowiedz
@kezioezio:

przeciez taki śmiec co potrafi tylko pustaki przenosic albo pakowac tulipany nie zasluguje na godne zycie i powinien tyrac za najnizsza krajowa.


W tym miesiącu już chyba nie przeczytam na wypoku nic bardziej podłego, a mamy dopiero 28. Każdy człowiek zasługuje aby za uczciwą pracę móc dobrze zjeść, spać na swoim i mieć swój pokój, mieć zapewnioną opiekę lekarską gdy zachoruje. To że polski g---o-kraj nie jest w stanie
  • Odpowiedz
Operator koparko-ładowarki - 2000-3500 tysiąca euro, w zależności od doświadczenia oraz znajomości języka.

W Polsce średnio oferują od najniższej do ok. 3000 zł.


@Porton: no ciekawe, prędzej ok 5-6koła
  • Odpowiedz
@3x32: Wyobrażam sobie te "lachony", swego czasu byłem w Holandii na wakacje, żeby trochę dorobić, jak to często było wrzucili nas do budynku z całą grupą Polaków, w sporej części taka patologia, że głowa mała, w każdym razie na jedną z imprez sąsiad obiecał przyprowadzić panny... No i to był dramat, ulane lochy, z charakteru i wyglądu takie lampucery, że szok, no najogólniej mówiąc wolałbym sobie drzwiami przytrzasnąć niż z
  • Odpowiedz
To, że płaca minimalna w Polsce jest sufitem dla Seby-patusa to nie znaczy, że nie można w naszym kraju żyć jak człowiek, gdy się coś umie, lub po prostu się stara/reprezentuje coś sobą.


@FrasierCrane: ale p--------o, masa ludzi w społeczeństwie żyje z podstawowych zawodów, ktoś musi w sklepie produkty na kasie nabić, posprzątać ulicę, nauczyć dzieci w szkole i przyjąć na SORze - a stawki za to są zwyczajnie jak
  • Odpowiedz
teraz to raczej są stawki rzędu €10-12 po 5-7h ( ͡º ͜ʖ͡º) Najniższa stawka godzinowa to obecnie 9,33 brutto.


@geuze: stawka jest uzależniona od wieku pracującego
i stawki jakie podajesz to przy najgorszych robotach byłoby złapaniem boga za pięty
Jednak nie tym razem. Mam zestawienie roboczogodzin od bratka ile tyrał i ile zarobił.
Tam już stawki dla polaków nie urosną. Musieliby przestać przyjeżdżać do tych
  • Odpowiedz
@Porton: ja to rozumiem i absolutnie nie jest mi do śmiechu że młodzi spieprzają.
Jednak robota u holendra to jest jeszcze większe niewolnictwo niż u nas produkcja na 3 zmiany. Tam trzeba naprawdę z---------ć 2x więcej bo szychta to 10-12h u januszaholendra. Tylko właśnie przez tych młodych tam stawki to 5-7€ przy cebuli, które nie pójdą wyżej dopóki polacy nie przestaną przyjeżdżać w sezonie na sortowanie cebul czy ścinanie kwiatów.
  • Odpowiedz
@3x32: no bo mow co chcesz jak nie masz wyksztalcenia i dobrej pracy to jest lepiej. a nie kazdy chce i ma glowe do programowania itp.

i tak bez spiny robi w jakims magazynie czy cos gdzie w pl pewnie jeszcze wiecej by zapieprzal tylko za jakies psie pieniadze.
  • Odpowiedz
@3x32: jak w pl nie masz tych 6k powiedzmy to rownie dobrze mozesz wyjechac do gownoroboty za granice xD juz pomijajac ze jak masz 10k plus to dochodzi stres odpowiedzialnosc z uwagi na decyzyjne stanowisko
  • Odpowiedz