Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gr888:

młode liście na wiosnę jeszcze przed kwitnieniem można jeść na surowo. Do sałatek jak znalazł.

Kwiaty można moczyć w syropie cukrowym, żeby zrobić "żółty miód", w spirytusie na nalewki, suszyć na herbatki ziołowe.

Korzenie wykopane latem połączone z korzeniem łopianu odrobiną imbiru i drożdży dają bardzo dobry orzeźwiający napój.

Tylko na te jeb*** dmuchawce nie mam pomysłu...
@Gr888: Żaden roundap ani tym bardziej ręczne. Normalny Chwastoks lub Starane lub cokolwiek innego na rośliny dwuliścienne. Nie wypala trawy a ładnie usunie mlecze i inne chwasty. Używanie obu tych środków na zmianę pozwoli pozbyć się w zasadzie chyba wszystkich chwastów występujących w Polsce. Ja mam jeden trawnik który w zasadzie jest łąką - tylko podlewanie, trochę nawożenia i właśnie te środki - jest sama, gęsta trawa (znajdź na zdjęciu chwasta).
Pobierz
źródło: comment_5GROYCTpuAQCSqJxRHJHnldPi7ofcWfX.jpg
@Gr888: w takim towarzystwie i położeniu działki pryskanie jest bezcelowe. Co z tego że będziesz pryskac jak zaraz nawiew ci nasion z pola albo od sąsiada. Ładny trawnik tylko na starych zabudowanych ulicach
@Gr888: im dłużej patrzyłem na twoje zdjęcie trawnika tym bardziej mi się podoba taki żółty trawnik. osobiście bym to zostawił i wykosił to bardzo nisko gdy zacznie przekwitać. ostatecznie widać, że w okolicy jest tego pełno więc nawet nawiezienie ziemi nic nie pomoże. u mnie był podobny problem z krwawnikiem. zajęło to ok 10 lat zanim ostatecznie został pokonany, głównie dzięki zabudowie wszystkich działek w okolicy
@Gr888: wszystko da się zrobić tylko pytanie czy chcesz łac gówno w ziemię a chyba nie masz na tym zadupiu wodociągów i wodę masz że studni i czy masz czas i pieniądze chodzić i pryskac 5 razy w roku.