Wpis z mikrobloga

Zapomniane lub mało znane filmy ze Złotej Ery VHS... Poprzednie tytuły ⇨ #zlotaeravhs

Dziś " Obroża " - film akcji SF, z Rutgerem Hauerem ;)

Niedaleka przyszłość.

Frank Warren (Rutger Hauer), wraz z ukochaną i przyjacielem dokonują kradzieży diamentów, wartych miliony dolarów.

Wiedziony przeczuciem ukrywa łup. Dziewczyna z przyjacielem uciekają, zdradzając Franka, który zostaje aresztowany i trafia do koedukacyjnego więzienia, gdzie nie ma krat ani ogrodzeń. Więźniowie mają na szyi zamkniętą elektroniczną obrożę, która powiązana jest z obrożą innego więźnia, przy czym nie wiadomo, które urządzenia stanowią "parę". Jeśli dwie powiązane obroże oddalą się od siebie na więcej niz kilkadziesiąt metrów eksplodują, urywając obu więźniom głowy.

Jedna z więźniarek (Joan Chen) odkrywa, że jej obroża jest powiązana z obrożą Franka i proponuje mu wspólną ucieczkę.

Za zbiegami rusza pościg.

Także ukryte diamenty już długo takimi nie pozostaną...

Zwiastun.
Cały film z lektorem PL.
Do obejrzenia/pobrania - Vider.
Źródło 2 - CDA.

.

#scifi #akcja #filmnawieczor #film #ogladajzwykopem #gimbynieznajo #nostalgia #filmy #fantastyka #sciencefiction #vhs #lata90 #90s #wiezienie #ucieczka #sf
Montago - Zapomniane lub mało znane filmy ze Złotej Ery VHS... Poprzednie tytuły ⇨ #z...

źródło: comment_6lEqqWi7agbXy1DKhoxr6tnSc4xWNhRI.jpg

Pobierz
  • 11
@getin

Rutger zawsze spoko, szkoda, że on zamiast forda nie zagrał w nowym BR2049, mogło być ciekawie.


Chyba już by nie pasował - widziałem go w paru filmach klasy C na TV Puls - słabo wyglądał - przytył, jakoś opuchł na twarzy, znikła ta dzikość, drapieżność...
Choć może gdyby się przyłożył, + starania ekipy od wyglądu, to by coś z tego wyszło... Już się tego nie dowiemy ;)
Montago - @getin 
 Rutger zawsze spoko, szkoda, że on zamiast forda nie zagrał w nowy...

źródło: comment_rDELJeWgoD38HGAtezhsQImUwfwLmgpx.jpg

Pobierz
@BrudnyPedro:

To se nevrati... (° ʖ̯°)

Ja mam gdzieś oryginalnego VHS-a, choć po prawie 30 latach to pewnie jest już nie do odtworzenia. ..
I trzeba by mieć sprawne video, a to obecnie mało realne ;)
@Montago: Ten film był dobry. Pamiętam, jak udało mi się zmolestować mamę, żeby go wypożyczyła, coś jej musiałem zdrowo naściemniać, bo zawsze ostro selekcjonowała filmy, które mogliśmy z braćmi oglądąć na wideło.
@Asarhaddon:

Obecnie już pewnie nie zrobiłby takiego wrażenie, ale w latach 90-tych był jednym z ciekawszych, do tego odrywane głowy nie były czymś codziennym ;P
Był na listach przebojów w Wypożyczalniach, w Top 10 ;)