Wpis z mikrobloga

Wróciłem cały i zdrowy! (ʘʘ)
Spełniłem swoje marzenie - przejechałem samotnie motocyklem przez Wietnam. Z Ho Chi Minh City (Sajgon) do Hanoi.

Nie było łatwo przetrwać na dzikich drogach Wietnamu, gdzie jedną z zasad jest "większy ma pierwszeństwo". Dosłownie.
Nie zliczę ile raz kierowcy autobusów i tirów podczas wyprzedzania spychali mnie na pobocze, a nawet całkowicie z drogi.
Skupienie cały czas, bo nigdy nie wiesz kiedy jakiś skuter wyjedzie z posesji czy bocznej drogi, pod prąd. Ścinanie zakrętów przez samochody i ciężarówki w górach to standard.
Polecam taką formę podróżowania ale bądźcie świadomi ryzyka jakie się podejmuje. Byłem świadkiem dwóch wypadków, w których brali udział europejczycy. W obu przypadkach skończyli w szpitalu. Pomagałem na miejscu zdarzenia, byłem w szpitalu, może zrobię o tym wpis.

Podsumowując:
Wypożyczyłem Hondę XR 150 na 3 tygodnie.
Z tego w trasie byłem 15 dni, reszta to odpoczynek i zwiedzanie.
Jechałem średnio 5h dziennie czyli w sumie jakieś 75h.
Pokonałem 2666km czyli średnio każdego dnia jazdy około 178km.
Mapka z pokonaną trasą w komentarzu.

Jestem zachwycony Wietnamem oraz gościnnością wietnamczyków. Wrócę tam, mam jeszcze północ do zrobienia (Sapa, Ha Giang etc) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zdjęcie zrobione na Hai Van Pass (trasy znanej z Top Gear). Chwilę przed tym jak skończyło mi się paliwo ( ͡° ʖ̯ ͡°) XD

W trakcie swojej podróży spotkałem wielu fajnych ludzi, w tym mireczków:
@Spearo @VietNamNhaTrang @Cam3L @maximus481 @Cash1337
Pozdrawiam!

#wietnam #podrozujzwykopem #podroze #motocykle #azja #fotografia #mojezdjecie #chwalesie #dziendobry #swiat
vans - Wróciłem cały i zdrowy! (ʘ‿ʘ)
Spełniłem swoje marzenie - przejechałem samotni...

źródło: comment_XQhellTaqytycply6YEu4hBXbdK9XXbz.jpg

Pobierz
  • 61
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@vans: gdzie ładniej północ czy południe? Jakbyś miał leciec do Hanoi lub Ho chi ming co byś bardziej polecił? Wyjazd niestety planijemy na maks 2 tygodnie.
  • Odpowiedz
@Myrcin-: trochę uogólniłem myśląc o całej Azji, Wietnam może jeszcze nie będzie tak bolał ale Tajlandia już owszem. Wszystko z głową i zdrowym rozsądkiem - na pewno warto informować o tym ludzi chętnych do zrobienia czegoś takiego jak @vans
  • Odpowiedz
  • 1
@vans moja siostra z mężem pokonała taka trasę w zeszłym roku tylko, że w drugą stronę, do Saigonu :) gratulacje, słyszałem, że to kawał ciężkiej trasy :)
  • Odpowiedz
@pollo9: Śledziłem dokładnie wszystkie wydatki, więc mogę je całkiem precyzyjnie podać. Istotne jest tylko to, że nie oszczędzałem. Spałem głównie w homestay'ach (domy gościnne), gdzie miałem swój pokój z łazienką. Jadłem w lokalnych restauracjach ale zdarzało się też w takich typowo pod turystów z zachodnim żarciem.

W sumie spędziłem 4 tygodnie w Wietnamie i wydałem około 5000zł (bez lotów).
- noclegi: 1220zł
- atrakcje (bilety wstępu, zorganizowane wycieczki): 480zł
- transport
  • Odpowiedz
@the_olson: o dziwo nie wygląda to tak jak byśmy sobie to wyobrażali, nie wiem jak oficjalnie, ale prywatnie Wietnamczycy nie nazywają Amerykanów imperialistami, najeźdźcami itd. Rozumieją, że była to wojna w celu powstrzymania komunizmu (niby kraj jest nadal komunistyczny ale raczej tylko w teorii), bardziej mają żal za szczucie samych Wietnamczyków przeciwko sobie pod koniec wojny. Sam kraj obecnie idzie w kierunku sojuszy z Japonią, Koreą i USA, bo ich największym
  • Odpowiedz
@the_olson: @sciana: Podczas rozmów z gościem z północy słyszałem dokładnie to samo. Niby była wojna i do dzisiaj świętują niepodległość od ataku USA ale Wietnam i USA to teraz przyjacielskie kraje. Stany Zjednoczone wiele zrobiły dla tego kraju po wojnie, mają świetne stosunki polityczne i ekonomiczne.

@BijeNiemcaPoKasku: Większość wypożyczalni ma biura w Sajgonie i Hanoi, bo to popularna trasa. W ten sposób zdobywają klientów.
  • Odpowiedz