Wpis z mikrobloga

Widzę zaczyna się tlić ciekawy skandalik.

Angelika Jarosławska bardzo młoda kobieta, która robi kariere (notka niżej) w marcu była w Sejmie na spotkaniu grupy Trójmorza nagle pojawiła się w okupowanym Krymie na forum ekonomicznym w Jałcie ( organizowanym celowo aby legitymizowac okupację) i oświadczyła, że reprezentuje Polskę.
Na jej Twitterze pełno zdjęc w otoczeniu ważnych ludzi z polityki (nie tylko PL), byla promotorka filmu Dywizjon 303, bywała w TVP, bierze udział w patriotycznych inicjatywach. Chwali się nominacją do otrzymania Pierścienia Stulecia Niepodległości RP za działania w ramach programu ''Polska 3.0 Narodowy Program Gospodarczy RP” (wbrew nazwie chyba nie jest państwowy), i ''kolejnym spotkaniem z Dowódzcą Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych''. Promocja żeglugi śródlądowej. Rajd dla weteranów misji wojskowych. Album o szablach. Jakieś fundacje itp.
Podczas studiów pracowała jako pogodynka w TVP Kraków - 2013-14.

No to teraz pytania - jakim cudem osoba, która jest de facto jedną z twarzy Trójmorza leci na konferencję do Jałty?
Jak mając dwadziescia kilka lat trafiać na łamy biznesowych periodyków i listę FORBESA?

Jej twitter klik

Angelika Jarosławska jest koordynatorem programu Polska 3.0, określonego strategicznym programem Trójmorza. Jest to także największy projekt klastrowy w Europie, w ramach którego powstaje multimodalne Centrum Logistyczne, połączone z portem śródlądowym i Nowym Jedwabnym Szlakiem. Program skupia także projekty zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska.

Jarosławska wspierała także start-up „Migam”, w którym była doradcą zarządu. Został on wyróżniony przez Księcia Williama i Księżną Kate jako start-up zmieniający świat na lepsze. Angelika Jarosławska w 2018 roku została wybrana jedną ze stu Polek XXI wieku na stulecie uzyskania przez Polki prawa głosu. Od 2016 roku jest także ambasadorką przedsiębiorczości kobiet w Sieci Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet.


#ukraina #rosja #neuropa #4konserwy #trojmorze
szurszur - Widzę zaczyna się tlić ciekawy skandalik.

Angelika Jarosławska bardzo m...

źródło: comment_5CwiXTFGRCeLqapuLPd5GW4caKtRIYp5.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
@szurszur: Skandal?
Nie sądzę.
Pani Jarosławska jest za dobrze "opakowana". Trzeba by bardzo skrupulatnie kto za nią stoi.
Bo na pierwszy rzut oka to faktycznie jest liderka klastra innowacyjnych przedsiębiorstw...
Nagradzana i zapraszana...
  • Odpowiedz
No to teraz pytania - jakim cudem osoba, która jest de facto jedną z twarzy Trójmorza leci na konferencję do Jałty?


@szurszur: Ja nie chcę niuc sugerować, ale na tej konferencji byli także przedstawiciele USA oraz Komisji Europejskiej.
  • Odpowiedz
Ja nie chcę niuc sugerować, ale na tej konferencji byli także przedstawiciele USA oraz Komisji Europejskiej.


@dom_perignon: A nic nie wiem. W poprzednich latach Rosjanie sciagali tam polityków, ale takich ''antysystemowych'' i prorosyjskich jak Jacek Wilk a nie oficjalne delegacje. Daj jakiś link to sprawdze.
  • Odpowiedz
@dom_perignon: No czyli pisza o delgacjach z innych krajów. A ta sa delegacje w rodzaju ludzie Le Pen itp. a nie oficjalne rzadowe.

Rosjanie udział w Krymie uznają za uznanie jego aneksji przez Rosję dla propagandy opsiująca je tak aby wygladało bardizej oficjalnie.
  • Odpowiedz
@szurszur: ona wszędzie bywa na spotkaniach związanych z tym jej programem Polska 3.0. Parę lat temu byłem na prezentacji tego w Krynicy i w Warszawie. Finansują to (póki co) klastry technologiczne i inne dość niejasne dla postronnego obserwatora organizacje biznesowe.

Długi czas łazili i prosili o specustawę dla udrażniania Odry i budowy terminali obok Sosnowca dla Jedwabnego szlaku (przedłużenia LHS) - z tym że to ma się nijak do planów
  • Odpowiedz
@Celinka95: Dzięki za tak dokładne informacje. Nie interesując się tym jeszcze to nawet ten program Polska 3.0 odbierałem jako rządowy, bo on był gdzieniegdzie opisywany jako ''narodowy'' i dopiero widząc, że jednak szczegółów brak pomyślałem, że ktoś jakby przyklejał się do bardziej znanych inicjatyw.
  • Odpowiedz
@szurszur: Nie wchodząc w szczegóły (których sam nie znam), za całym tym program stoi to: http://klasterip.pl - wszędzie na tych związanych z Polska 3.0 spotkniach pojawia się właśnie A. Jarosławska oraz prezes tego klastra Bogdan Węgrzynek.

Zasadniczo idea bardzo mi się spodobała 2 lata temu - projekt wydawał się przemyślany. Jednak po 2 latach od tamtych spotkań jak widać bagrowanie Odry i przedłużanie LHS-u nie posunęło się nawet o centymetr.
  • Odpowiedz