Wpis z mikrobloga

Miałem w podstawówce kolegę, który już na starcie dostał od życia po tyłku. Jego matka zmarła na raka żołądka a ojciec kombinował jak mógł aby rodzinę utrzymać i jakiś czas pracował w firmie, która kładła kanalizacje w kolejnych wioskach w gminie. Zresztą jak w tamtych nie aż tak odległych czasach bywało tak, że wielu rodzinach pracowały dzieci, pracował również kolega i jego rodzeństwo w różnych praca dorywczych. Nie dość, ze ojca nie było po 10-14 godzin dziennie w domu, że sami musieli jakoś się z rodzeństwem ogarnąć, całe lato dorabiać jak nie u kogoś na polu to w lesie to jeszcze byli chamsko upokarzani w szkole przez wtedy jeszcze "młodą nauczycielkę".
Źle poszła koledze/komuś kartkówka, kolega/ktoś coś wywinął - rób tak dalej to skończysz jak twój/Kowalskiego tata i będziesz rowy kopał.

Nie tak dawno z tą samą nauczycielką lekcje miały dzieci sąsiadów. Sąsiad stracił pracę po chorobie i przez kilka miesięcy był bezrobotny. Gmina zlecała pracę interwencyjne - zamiatanie chodników, uporządkowanie parków itp. I co? . Ty jesteś tak durny że będziesz zamiatał ulicę jak Siedleckiej ojciec.

Lata lecą a zmieniają się tylko ofiary i zawody i prace godne pogardy Czy to córka woźnej czy karierka czy to kierowca śmieciarki. Zawsze jest kim gardzić.

Kumacie powiedzieć coś takiego do dziecka? Albo zrobić z dziecka ojca przykład nieudacznika? Doprowadzać tego typu tekstami dzieci do płaczu na lekcji kilka razy w miesiącu?

Przeraża mnie, że taki "pedagog" funkcjonuje w polskiej edukacji przez dekady, wpaja pogardę do ludzi, ich pracy, całkowity brak szacunku a do tego pastwi się nad dzieciakami.


#patologiazewsi #patologiazmiasta #nauka #szkola #strajknauczycieli #nauczyciele
  • 35
  • Odpowiedz
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: ale czego ty oczekujesz? Jeżeli nikt nie zgłasza pretensji to nauczyciel uczy. A jakby ojciec kolegi, ojciec Siedleckiej i matka Nowak ruszyli się ze skargą do kuratorium i do dyrekcji (a wiem, że czasem jedna nie daje efektu, ale uwierzcie mi jak rodzice zaczną kręcić aferę to dyrekcja też wymięknie dla świętego spokoju). U mnie na osiedlu wszyscy narzekali na listonosza, a skargę złożyłam tylko ja. Listonosz więc dalej pracuje
  • Odpowiedz
@kt13: a kto ma zgłaszać te skargi? Te dzieci?

Kiedyś w podstawówce jeden dzieciak z patologicznej rodziny coś popsuł w łazience. Dyrektor szkoły jak się o tym dowiedział i znalazł dzieciaka na korytarzu to go tak mocno uderzył w twarz, że dzieciak ledwo się utrzymał na nogach. I kto miał złożyć skargę na dyrektora szkoły? Dzieciak czy jego patologiczni rodzice, którzy też pewnie go lepiej nie traktowali?

A w liceum kto
  • Odpowiedz
A jakby ojciec kolegi, ojciec Siedleckiej i matka Nowak ruszyli się ze skargą do kuratorium i do dyrekcji


@Robol: patologiczne przypadki to nie większość. W wyżej opisanej historii nauczycielka obrażała wielu uczniów i to latami, to nie jest pojedynczy przypadek, że tylko jedna osoba jest ciemiężona i nie ma się do kogo zwrócić. Kiedyś faktycznie dziecko z patologii miałoby problem, ale teraz można nagrać nauczyciela i nie będzie się miało z
  • Odpowiedz
@Robol: kto w liceum składał skargę na nauczyciela? Nasza klasa. 3 miesiące przed maturą wywalczyliśmy zmianę. Zebraliśmy dowody na to, że nauczyciel nas obrażał. Mimo wszystko nauczycieli szanuję. Większość zadecydowała o tym jak wygląda moje życie, a tak się składa, że pochodzę właśnie z rodziny patologicznej. Nawet dyrektorka w gimnazjum brała mnie na rozmowę czemu uczęszczam na wszystkie kółka zainteresowań i czy rodzice na mnie za bardzo nie naciskają. A ja
  • Odpowiedz
@Robol: sory, ale jak można twierdzić że nauczyciele będą sie nawzajem bronić? Jeśli wina jest jednoznacznie po stronie nauczyciela, to nikt nie jest taki głupi żeby się za nim wstawiać, przeciwnie, każdy będzie miał obsrane majty przy ewentualnej kontroli z kuratorium, bo mało kto ma aż tak szerokie plecy. Mafiozi się nawzajem wsypują, a ty twierdzisz że nauczyciele będą stać murem za sobą?
  • Odpowiedz
@kt13: to szanuje dyrekcję za to, że Wam uwierzyła. Nas w liceum gościu od wfu wyzywal od zer i tym podobnych nieudaczników. Nawet zrobiliśmy sobie koszulki w których chodziliśmy na wf: "jestem zerem". Niestety, nasza wychowawczyni nam nie uwierzyła i jeszcze nas #!$%@? że robimy jakieś głupie akcję w szkole.

  • Odpowiedz
@kt13:
Chodzi o to, że tacy ludzie nigdy nie powinni zostać dopuszczeni do zawodu. Uczniowie nie powinni walczyć o ich usunięcie i się kopać z koniem, przeczekiwać jakoś przez te 2-4 lata. System powinien być tak skonstruowany, ze taki pedagog nie przejdzie przez sito kwalifikacyjne a jak się jakoś prześlizgnie to powinien wyłapywać i usuwać z automatu a nie chronić kartą nauczyciela.

Ty trafiłaś na dobrych nauczycieli a teraz wyobraź sobie
  • Odpowiedz
Chodzi o to, że tacy ludzie nigdy nie powinni zostać dopuszczeni do zawodu. Uczniowie nie powinni walczyć o ich usunięcie i się kopać z koniem, przeczekiwać jakoś przez te 2-4 lata. System powinien być tak skonstruowany, ze taki pedagog nie przejdzie przez sito kwalifikacyjne a jak się jakoś prześlizgnie to powinien wyłapywać i usuwać z automatu a nie chronić kartą nauczyciela.


@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: oczywiście że tak, ale z drugiej strony jak to
  • Odpowiedz
rezydent po studiach powinien zarabiać więcej niż nauczyciel z 30 letnim stażem pracy:)


@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: nigdy nie porównywałem zarobków rezydentów do innych zawodów. Po prostu jestem za uchwała NIL która uchwali Radziwił o 3 średnich krajowych dla specjalistów i 2 dla rezydentów. Specjalista PiS od zdrowia tak zdecydował, a chyba się zna.
O czym chcesz rozmawiać jak coraz niżej upadasz i do kłamstwa się posuwasz? XDDD
  • Odpowiedz
właśnie dlatego podwyżki muszą iść z reformą, nawet bym powiedział całkowitą zmianą systemu. Osoby leczące kompleksy w tak płytki sposób tylko poczują się jeszcze lepsze i będą siały więcej patologii niż wcześniej.


@50Pence: Albo podwyżki powinny być przyznawane indywidualnie, jak w każdym innym zawodzie, a nie wszystkim nauczycielom tysiaka na zasadzie "czy się stoi, czy się leży". Pamiętam ze swojej edukacji takie nauczycielki, które powinny zarabiać dużo, ale też i takie,
  • Odpowiedz