Wpis z mikrobloga

  • 347
Zawsze twierdziłem, że kask predzej ochroni mnie przed pieszym/innym rowerzystą niż przed autem. No i miałem rację. Ochronie mnie przede mną samym ( ͡° ʖ̯ ͡°)
A było to tak. Wieje dziś mocno. Zawiało tak, że zahaczylem o słupek, jechałem za szybko i nie opanowałem roweru. Traf chciał że dalej za słupkiem stała betonowa donica, w którą radośnie #!$%@?łem. Gdybyście widzieli ten looot.
Straty: podarta koszulka, przedni u-brake zaczął trzeć o obręcz. Zdarta skóra na palcach i plecach. Środkowy palec stopy nie chce się zginac (najgorzej, bo jutro mialem jechać na urlop na rower ( ͡° ʖ̯ ͡°)) No i utracona godność :/
Mirki, zakładajcie kaski nawet jak jedziecie po bułki.
#rower #wypadek #zalesie
Wycu91 - Zawsze twierdziłem, że kask predzej ochroni mnie przed pieszym/innym rowerzy...

źródło: comment_qpC11nIlWhKQjzWjI6dFVe7EOwIrCAht.jpg

Pobierz
  • 60
@Wycu91: Ja chętnie bym jeździł w kasku, ale w żadnym sklepie nie znalazłem jeszcze kasku, który byłby pod mój rozmiar głowy. Zawsze są za małe i nie wiem gdzie mam go znaleźć ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Wycu91: A skąd wiesz, że gdybyś nie miał kasku to byś zahaczył o słupek? Obstawiam, że mając kask czułeś się pewnie i bezpiecznie w wyniku czego zamiast patrzeć na drogę i skupiać się na jeździe to myślałeś o niebieskich migdałach. Gdybyś nie miał kasku, jechałbyś uważnie i nie zahaczyłbyś o słupek.
via Android
  • 0
@PanDzikus że niby bez kasku jechałbym ostrożniej? Nie sądzę. Nigdy nie czuje się "bezpiecznie" w Twoim pojmowaniu. Gdybym kasku nie miał po prosu rozwaliłbym przysłowiowy "głupi ryj". Tyle.
via Android
  • 0
@Somuchboredman no właśnie nic na szczęście. Wygląda gorzej niż się wydaje, a boli bardziej niż złamanie małego palca :D Mam tylko mega wielki obrzęk 3 palca lewej stopy ))¯_(ツ)_/¯ dostałem ketonal w sparyu i pomaga. Poza tym mam prowadzić oszczędny tryb życia przez przynajmniej tydzień. Nie biegać i unikać chodzenia. Kopyto trzymać w górze i chłodzić.

Ciekawostka: przede mną był facet co się potknął o wystającą szynę tramwajowa bo pędził przez pasy
via Android
  • 0
@Somuchboredman w #!$%@?. Pół roku planowania, jarania sie wyjazdem (bo to pierwszy) zakupów. Rower w serwisie. Do konca tygodnia bedzie werdykt ile mnie ta "przyjemność" kosztowała. Ale na pierwszy rzut oka myślałem że połamałem sobie palce dłoni :D tak zdałem naskórek, że krew niemal ciurkiem leciała i szukałem gdzieś złamania otwartego :D
@Kartinos: jaki masz obwod glowy? przy moich 62 cm dopiero Bontrager Starvos w rozmiarze XL pasowal. z tego co widzialem to te najwieksze rozmiary sa dostepne praktycznie tylko przez Internet, a 'normalne' rozmiarowki zazwyczaj koncza sie na tych 60-62 cm.