Wpis z mikrobloga

Myślicie że dobrym pomysłem jest uczenie się sieci z książki Computer Networks 5th Edition gdzie wszystko będzię po angielsku jako technik informatyk? W sumie i tak mam plany pracy za granicą i myślę czy taki dodatkowy wysiłek by się opłacił jak myślicie?
#it #internet #siecikomputerowe #informatyka
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@psychoACID: Książka dla laika czy tam początkującego jest ciężka. Jest tam dużo definicji a przede wszystkim wzorów. Same sieci opisuje bardzo dokładnie i na niskim poziomie, jest dużo fizyki matematyki itp. Jak Ci zależy na samej teorii działania sieci to najpierw poleciłbym Ci coś bardziej przystępnego np official cert guide do CCNA Wendela Oddoma jak szukasz książki po angielsku.
  • Odpowiedz
@psychoACID: Adam józefiok w drodze do CCNA. Ale jeżeli jesteś w stanie to ucz się tylko z angielskich. Lepiej wytłumaczone i oswoisz się ze słownictwem. lepszej od tej Oddoma co Ci poleciłem nie znajdziesz.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fajq: hmm no dobra dzięki za rady. A w praktyce nie byłaby lepsza ta Computer Networks? Nie wiem czy ta którą polecasz miałaby taki zakres materiału i czy bym wszystko zrozumiał
  • Odpowiedz
Zrozumiesz bez problemu bo jest dla początkujących. Zresztą porównaj sobie bo na necie je znajdziesz w pdfie i zobacz która jest dla ciebie lepsza. ja czytałem obie i computer networks kładzie nacisk na taką wiedzę fizyczną. Jest tam dużo wzorów, modulacji sygnałow itp. Jest to ciężki temat dlatego bardziej polecam Ci oddoma który skupia się na działaniu sieci i przedstawieniu głównych mechanizmów sieci.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fajq: w sumie to czytam opinie o tej ksiazce i okazalo się że musiałbym miec jakies ogolne pojecie o sieciach żeby ją ogarnąć, nie mniej jednak na pewno się przyda i jak będę już coś ogarniał to ją kupie
  • Odpowiedz
@psychoACID: Totalna bzdura. Jeżeli pogubisz się czytając oddoma to tym bardziej pogubisz się czytając Tannenbauma. Książka Oddoma to podstawy podstaw.
  • Odpowiedz