Wpis z mikrobloga

Wyjaśni mi ktoś czemu katole uważają tekst o rodzicach każących iść ateistycznym potomkom ze święconką do kościoła za legitny argument przeciwko ateizmowi? Przecież to jest równoznaczne z przyznaniem że w tym chorym kraju wiara jest wciskana na siłę innym bez żadnego uzasadnienia xD

#bekazkatoli #wielkanoc #gimboateizm #ateizm #wiara @CzuapDeBejs
A.....r - Wyjaśni mi ktoś czemu katole uważają tekst o rodzicach każących iść ateisty...

źródło: comment_FWJ9tplmGOMgrtLZucaMcBc6nuu9D1vK.jpg

Pobierz
  • 114
  • Odpowiedz
@jPaolo2: A mi się wydaje, zupełnie poważnie, że to rodzaj odreagowania. W tym sensie, że przykładowa Grażyna z Januszem też z reguły ma wywalone na opowieści pana w sukience, klękanie, siadanie i wstawanie na komendę. Ale ponieważ oni idą, bo co ludzie powiedzą i żeby się babcia Irenka nie obraziła, to dzieciakom też każą, żeby nie miały za dobrze. Innego sensu za bardzo nie widzę - jak wiesz, że dzieciaki nie
  • Odpowiedz
I to jest właśnie lewacka retoryka gdzie poruszane są kwestie rozumowania i pojmowania świata przez dzieci do 15 roku życia gdzie dziecko nawet nie myśli na temat "Kim jestem dokąd zmierzamy"
  • Odpowiedz
@Infrass I chwała tobie i całej twojej, ludzi się nie zmieni osobiście jestem deistą i nie popieram tego co się dzieje obecnie z kościołem, a w szczególności z tymi paniami 50+ co kiedyś miały w dupie kościół, a teraz strach przed śmiercią i piekłem. W moim przypadku jest tak, że jak nie chce to nie muszę, ale gdy jednak coś sprawia, że trzeba to odkładam koszyk idę do ostatniej ławki i słucham
  • Odpowiedz
@Ator Wiesz czemu się kościół dalej świetnie prosperuję nie ma jasno wyjaśnionej kwestii co jest po śmierci i przychodzi taki wiek, że pojawia się strach przed tym i możliwością zamieszkania z Belzim co powoduję w większości przypadków nawrócenie wśród niewierzących czy ludzi, którzy "niedzielnie" się tymi sprawami zajmowali
  • Odpowiedz
@blizejprzegrywu:

gdzie poruszane są kwestie rozumowania i pojmowania świata przez dzieci do 15 roku życia gdzie dziecko nawet nie myśli na temat "Kim jestem dokąd zmierzamy"

Oczywiście, że myśli. Część już w tym wieku nie wierzy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@motaboy: dziecko to nie pies, jak je bedziesz zmuszac do wiary w boga to jeszcze bardziej sie zniecheci, znam mase osob ktore nienawidza swoich rodzicow wiele lat po tym jak dorosli za to jak zmuszali ich do wiary za mlodu, sam odczuwam zal do rodziny ze zmuszali mnie do wiary. Dziecko ma swoj rozum w przeciwienstwie do tego co mowisz, i jesli dziecko juz idac do komunii nie widzi sensu tej
  • Odpowiedz