Wpis z mikrobloga

#motocykle #motoryzacja #mechanika #diy #dr350
Chyba z 4h piaskowania (mikrokulki szklane 200um), kompresor 24l 1 cylinder typowy chinol i pistolet do piaskowania z pistoletu do przedmuchiwania (dysza chyba 3mm).
Generalnie z 8 bar spadało do 6 w jakieś 15s. Udało się, fajnie było, ale następnym razem jednak wolę oddać do zakładu...
Oczywiście operacja w plastikowym pudle z wyciętymi dziurami na ręce, rękawy ze starej bluzy i rękawiczki gumowane.
DMMotoAdventures - #motocykle #motoryzacja #mechanika #diy #dr350
Chyba z 4h piaskowa...

źródło: comment_bxCxIGsvzgh1lUXm9puV36pL3UDJ3lcc.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@aarahon proszę:
Dysza w środku 3mm, nacięcie około 4mm szerokie na głębokość połowy rurki. Myśle, że to i tak nie ma jakiegoś wielkiego znaczenia. Zbiornik jest szczelny, inaczej wydmuchiwałoby z niego ścierniwo. Uszczelnienia między butelką a rurką brak, wierciłem wiertłem o 0.5mm mniejszym niż rurka, a potem rozwiercałem i co chwile sprawdzałem czy juz pasuje (ciasno aby butelka łatwo się nie przekręcała). Dysza zrobiła te elementy i wygląda całkiem ok, nie
  • Odpowiedz
@DMMotoAdventures u mnie na dzielni znalazlem zaklad gdzie pozwolili mi sami wypiaskowac sobie element. Kosztowalo mnie to wszystko 50 pln a efekt super bo to byl prawie 50 letni stelaz kanapy.
Ladnie ci to wyszlo. DR 350 super sprzecik.
  • Odpowiedz
@bocznica do tdr125 za 2 zaciski, pompę tył i jarzmo przód zapłaciłem 50zł we Wrocku. Tylko poprosili mnie żeby im zabezpieczyć (gwinty + taśma tam gdzie ma być nie ruszane). Na przemysłowej piaskarce to pewnie 10min roboty a zabezpieczanie 1h.

@Przedmidorrr generalnie prowadzę relacje na forum africa twin. Zaguglaj za 'dr350s historia pewnego pojazdu' to trafisz (mam teraz tylko telefon i nie mogę skopiować linka z taptalka...)
  • Odpowiedz