Wpis z mikrobloga

#budownictwo #budujzwykopem #deweloperka #wynajem
Miraski zastanawiam się nad kupnem działeczki - takiej typowej na weekendy lub urlopy, ale tak patrząc na ogłoszenia to mogę kupić jakąś działkę na ogródkach (ROD) ale znowu w podobnej cenie można kupić zwykłą działkę w środku lasu lub na łące bez medi itp... co było by lepszym wyborem? Na ROD teoretycznie mam wszystko, na zwykłej działce jest jeszcze wszystko do załatwienia - najważniejsze podłączyć prąd o kanalizacji nie marzę. Pytam bo zielony jestem w temacie.
  • 3
@lukdjy: Zdecydowanie zwykła działka. Będziesz wtedy właścicielem nieruchomości. W przypadku ROD nie da się nabyć gruntu - będziesz jedynie użytkownikiem posiadającym prawo do korzystania, którego możesz zostać pozbawiony. Na ROD można wybudować altanę do 35 m2 zabudowy.
Zalezy ile masz czasu na dzialke i hajsow. Na dzialke w lesie musisz dojechac ogrodzic pociagnac prund i wode. Postawic dom od zera itp. Na Rodos jestes w wiekszosci z dziadkami, ogranicza cie regulamin co i jak kiedy wla za wide i prad itp. No i teoretycznie blizej miasta.
Wybralbym dzialke budiwlana i tam cos ogarnial. Dzialka jaka by nie byla wymaga czasu i pieniedzy -wez to pod uwage bo wiecej bedziesz