Wpis z mikrobloga

Parafianin: jestem gejem.
Papież: to nie ma znaczenia. Masz swoją godność. Ludzie cię odrzucający nie mają ludzkiego serca.
Twój ksiądz: jesteś zboczony, powinieneś się leczyć.

¯_(ツ)_/¯

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-04-20/awantura-w-kosciele-w-plocku-ksiadz-mial-powiedziec-do-homoseksualisty-powinienes-sie-leczyc/

Jeszcze mu zabrał telefon i oddał bez karty pamięci i nawet bez SIM. XD

#bekazkatoli #plock #lgbt #homoseksualizm #neuropa
  • 38
@falszywy_prosty_pasek: BTW Technicznie to osoba homoseksualna wg Kościoła jest OK, pod warunkiem, że nie uprawia homoseksualnego seksu. Czyli celibat przez całe życie. Tak twierdzi Kościół, poprzedni papieże powiedzieli by dokładnie to samo (a może i powiedzieli, nie chce mi się szukać cytatów), więc nie rozumiem jarania się Franciszkiem, że taki fajny, bo akceptuje gejów, skoro na pewno nie akceptuje LGBT.
@Uyak szukam tego w artykule, ale chyba jednak ten człowiek nie mówił nic o ostrym seksie analnym, jaki by uprawiał z partnerem. Wtedy pewnie by żywy nie wyszedł z kościoła. Pomijam, że papież dodał w tamtej wypowiedzi " nie ma znaczenia jak żyjesz".

więc nie rozumiem jarania się Franciszkiem, że taki fajny, bo akceptuje gejów, skoro na pewno nie akceptuje LGBT.


Franciszka chętnie wstawiam katolom, ale prywatnie uważam go za pijarowca zajmującego
@Zielonka696969: Właśnie o kontekst się rozchodzi, co zresztą wspomniałam w moim powyższym poście w tym wątku. To, że homoseksualista nie traci godności ludzkiej nie oznacza, że Kościół przestał uważać gejów za zboczeńców. Franciszkowi raczej chodziło o to, że każdy człowiek ma godność, niezależnie od jego czynów.

Z Benedyktem też było swego czasu takie medialne przeinaczenie jak powiedział, że stosowanie prezerwatyw przez gejów nie jest grzechem. A nie jest, bo taki seks