Wpis z mikrobloga

Ziomek co wczoraj na #olx chciał mnie wydymać na kasę wysyłając fikcyjny dowód wpłaty kasy właśnie napisał że skoro nie wysłałem mu tak jak się umawialiśmy wczoraj przesyłki to poszedł rano do banku cofnąć przelew xD szkoda ze juz #bagiety poinformowane ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Troszke czasu mi na Policji zleciało, w sumie czasem nie dziwię się ze ludzie nie chcą zgłaszać oszustw i innych wykroczeń bo prawie 2h formalności, przesłuchań to tragedia. A to nie koniec... #oszukujo #policja
  • 85
@tabarok: a aspirant przyjmujący zgłoszenie odpala maszynę do pisania ...
Takie realia polskiej policji i jej finansowania.

Jak zobaczyłem na biurku naręcze zgłoszeń kradzieży rowerów powiedziałem żeby gość sobie dał spokój bo szkoda i jego i mojego czasu.
Niestety, procedurę już rozpoczęto.
Nie wygrałem nic ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Zielone_Jabuszko_Rosnie_Sobie: może dostanę, może nie, nie wiem, zrobiłem to co uważałem za słuszne, chciałem tylko na Mirko że próbowano mnie oszukać i tyle, a sprawa obrała trochę rozgłos, to że zgłosiłem to na bagiety to sprawa drugorzędna, ważniejsze teraz by Mirek czy Mirabelka przy podobnej sytuacji nie dali się zrobić w bambuko, jeśli choć jednej osobie ten wpis pomoże będę szczęśliwy. Mogłem te 2h, a właściwie ogólnie 3h no jeszcze musiałem
@tabarok: Jprdl.. Koleś nie ma żadnej gwarancji, że mu przesyłka za 3800plnów przyjdzie i nic nie mógłby zrobić jakbyś go oszukał na olx. Od początku pewnie wyczułeś podstęp, że koleś nie zamówił za pobraniem.
@tabarok, niestety oszust na OLX jest dużo i wiele osób się na to nabiera. Dlaczego nawet się cieszę, że gdy coś wystawiam to otrzymuje w pierwszej kolejności wiadomości z zapytaniem
''Czy jest możliwość wysyłki za pobraniem''? Nie myślałeś aby sprawę rozegrać inaczej? Paczkę wysłać z zupełnie czymś innym, nakierować na miejsce odbioru policję aby czuwała pod paczkomatem? ()
@tabarok i przesłanie jest z tego takie, że na OLX to tylko dwie opcje: odbiór osobisty, wysyłka za pobraniem a sprzedawcy bez wpływu środków na rachunek towaru nie wysyłają :)
Tyle o tym trąbią..
@tabarok po kilku miesiącach dostaniesz pismo o umorzeniu postępowania z powodu braku odnalezienia sprawcy. Konto bankowe jest na słupa. Mogłeś skontaktować się z Getin Bank i uzyskać informację czy potwierdzenie, które otrzymałeś jest autentycznie. Przy okazji konsultant może przekazałby sprawę do bezpieczeństwa aby sprawdzili podejrzany numer rachunku nadawcy operacji. Doceniam chęci, pozdrawiam.
@FHA96: w sumie też nigdy nie mam problemów z wysłaniem czegoś za pobraniem, najwyżej będę stratny ~20zł za koszty wysyłki, ale więcej miałem problemów z odbiorami osobistymi niż z przesyłkami, umawiam się na odbiór a klienta nie ma, albo jestem na miejscu i wysyła sms że nie dotrze, lub czekam pół dnia w domu na gościa. Pobraniem pod tym względem jest wygodne.
Nie myślałem, choć uważam że to raczej nie realne