Wpis z mikrobloga

Ziomek co wczoraj na #olx chciał mnie wydymać na kasę wysyłając fikcyjny dowód wpłaty kasy właśnie napisał że skoro nie wysłałem mu tak jak się umawialiśmy wczoraj przesyłki to poszedł rano do banku cofnąć przelew xD szkoda ze juz #bagiety poinformowane ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Troszke czasu mi na Policji zleciało, w sumie czasem nie dziwię się ze ludzie nie chcą zgłaszać oszustw i innych wykroczeń bo prawie 2h formalności, przesłuchań to tragedia. A to nie koniec... #oszukujo #policja
  • 85
  • Odpowiedz
  • 2526
@Whoresbane: @karolinana: zawołam plusujących :) wiem że nie jestem sam w tej sprawie bo po wpisaniu numeru telefonu wychodzą komentarze z wczoraj i dziś że stron typu kto dzwoni ze to oszust że ludzie dali się nabrać, oczywiście policji wspomniałem ze takie komentarze tam są...
  • Odpowiedz
  • 90
@dablju_: rozjechany tekst w potwierdzeniu, gość wysyła blisko 4k w ciemno na konto, nalega by wysłać towar bo mu się spieszy, nie chce wysłać kasy przelewem natychmiastowym, bo to dodatkowe 5zł... Wysyłka do paczkomatu na jakimś zadupiu, telefonu który podał nie odbiera,
  • Odpowiedz
  • 160
@Walkiria81: potencjalne 3800 PLN w moim przypadku to nie znikoma wartość. Po drugie dla lipnych potwierdzeń przelewów nie ma znikomej wartości.
Warto też tu na wykopie dla przestrogi podać jego numer telefonu, choć zapewne na słupa... ‭731 479 354‬
  • Odpowiedz
@tabarok bardzo dobrze zrobiłeś :) możesz pokazać tu lub na priv zdjęcie jak wyglądał ten rozjechany tekst, tylko bez waszych danych? Chcę po prostu wiedzieć na co zwracać uwagę by kiedyś nie paść ofiarą takiego oszusta
  • Odpowiedz
Nie jestem autorem postu, nie mam z nim nic wspólnego ani z sytuacją a mimo to pół mikro namiętnie mnie plusuje jakbym to ja miał wołać gdy to ja wyraziłem chęć bycia zawołanym do rozwoju sytuacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 3
@tabarok cóż, nie tak dawno gadałem z bagieta z antynarkotykowego. Powiedział wprost, że w polszy nie warto zgłaszać "drobnych" przestępstw, bo zgłaszający musi się stawiać na każde zawołanie, i tracić sporo czasu, a i tak w większości przypadków nic nie ugra. ))¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 0
@tabarok co do potwierdzeń przelewów. Uważaj, bo w takim "pdf" może być złośliwy kod, i po otwarciu dasz typowi furtkę do Twojego kompa. Teraz wszystko co dostaje się od obcych trzeba skanować, zbyt łatwo jest stracić kasę z konta.
  • Odpowiedz