Wpis z mikrobloga

Mirunie, szukam jakiejś porządnej smyczy rozwijanej dla piesełka do 20 kg, żeby się nie plątała, żeby zaraz nie padł mechanizm zwijający i żeby była w miarę mocna i wytrzymała. Proszę o polecenia. Póki co wygrzebałam na allegro markę Alcott i wydaje się całkiem sensowna - jeśli to prawda potwierdźcie proszę.

#psy #pies
  • 13
@Heheszkara: Tylko Flexi. Najlepiej taśma.wystarczy tylko co jakiś czas posmarować karabińczyk na łączeniu z taśmą i się nie będzie zakręcać. Tylko polecam brać coś na obciążenie do 50 kg bo dłużej wytrzyma.
@matra: @prymus14: wiedziałam, że na Mirko znajdują się specjaliści od wszystkiego, lecę zamawiać - dzięki!

@kozaqwawa: nie musi to być nic abstrakcyjnego, po prostu kompletnie nie znam się na rynku psich smyczy. ¯\_(ツ)_/¯ Wcześniej mieliśmy psiego dziadka, który grzecznie chodził na smyczy, a teraz mamy fiśniętego szczeniaka, za którym nie idzie nadążyć, i dwie pierwsze lepsze rozwijane smycze szybko zakończyły swój żywot, więc teraz po prostu chcę coś sprawdzonego.
@Heheszkara: jak pies nie umie chodzić na smyczy, to nie kupuj flexi teraz, kup ją jak opanujesz zachowanie psa na spacerach, tak serio serio. Inaczej zrobisz sobie pod górę. Ewentualnie kup łącznie ze zwykłą (choćby przepinaną), używaj zamiennie, ale flexi głównie zablokowaną, dopóki pies nie ogarnie różnic pomiędzy nimi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Heheszkara: jeśli to szczeniak to poczekałabym z flexi, aż nauczy się chodzić na smyczy.
Flexi powinno być dla piesków dobrze chodzących na smyczy.
Natomiast dla szczeniora wziełabym linkę 10 m.
@matra: @mikaliq: właśnie problem jest taki, że on średnio ogarnia chodzenie na smyczy. Na co dzień ma do dyspozycji duży ogród i strasznie przyzwyczaił się do takiej samowolki i braku ograniczeń. Dwa razy dziennie chodzi na spacery na smyczy po okolicy żeby sobie poniuchał i poudzielał się towarzysko. I właśnie na zwykłej smyczy strasznie ciągnie, stąd pomysł kupienia rozwijanej, ale okazuje się, że nie do końca trafny? Jak go nauczyć
@Heheszkara: spróbuj z metodą drzewa na początek, ucz też na smyczy w ogrodzie, smaczek przy nodze pies dostaje tylko kiedy się tam znajduje i znajduje wszystkimi czterema łapami na ziemi.
Ucz również samokontroli i panowania nad emocjami.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Heheszkara: ja osobiście nienawidzę jak pies (lub dowolny zwierzak którego mam) jest nie wychowany w takim podstawowym zakresie. Czyli przywoływanie, chodzenie na luźnej smyczy, samokontrola, odesłanie na miejsce itp itd. To jest baza naszej wspólnego miłego życia.
A co do nauki masz yt pełno filmików w tym temacie. Wpisz "chodzenie na luźnej smyczy" i dwa pierwsze Piesologii i John Dog mogę polecić. Tylko jak zaczynasz naukę to trzymasz żelazną konsekwencję. A
@Heheszkara: tak jak dużo osób pisze: nauczyć psiaka na normalnej smyczy, a potem flexi. Ja swojego psa nauczyłem chodzić na smyczy w miarę spokojnie w ciągu miesiąca. Za to moją mamę ciąga jak diabli, bo ona tego z nią nie ćwiczyła. Więc jak zależy ci na rezultacie, to każdy domownik musi z psem ćwiczyć. A flexi jest dalej używane, ale tylko jak chcę dać psu trochę wolności na jakimś otwartym terenie.