Wpis z mikrobloga

MotoMirki, rozstrzygnijmy to raz na zawsze. Kiedy zmieniamy pierwszy olej w nowym aucie? Opinie są podzielone. Zachary mówią że Long Life daje rade i zmieniamy zgodnie z zaleceniem producenta a Łysy i Coobcio twierdzą że znacznie wcześniej. Jak wiadomo Mirko ma zawsze racje, więc jaki jest głos ludu?
#motoryzacja #samochody #silniki #olej

Pierwsza zmiana oleju silnikowego w nowym aucie powinna nastąpić:

  • Po 1000km 31.3% (30)
  • Po 2000km 11.5% (11)
  • Po 5000km 9.4% (9)
  • Po 10000km 9.4% (9)
  • Po 15000km 3.1% (3)
  • Po 20000km 2.1% (2)
  • Zgodnie z zaleceniem producenta 33.3% (32)

Oddanych głosów: 96

  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gensek: w nowym aucie wymieniłbym zaraz po wyjechaniu z salonu, później po 1kkm i następne wymiany już co 10-15kkm w zależności jaki olej o styl jazdy.
@Gensek: tak koło tysiaka przejechać, sprawdzić stan, jeśli jest czarny, są opiłki to wymienić, jeśli nie to jeździć dalej. Wymiana oleju co x km to zbyt duże uproszczenie. Zależy gdzie jeździsz, jak jeździsz. Do automatu w trasy można spokojnie lać longlife i zmieniać co 20-30k, do miejskiego silniczka katowanego na zimnym od świateł do świateł bym nie zalecał...
@Gensek: pierwszy olej po 2-3tys bym wymienił wraz z filtrem bo opiłków zawsze w każdym aucie jest sporo :) na własne oczy widziałem filtr i olej spuszczony z BMW, Nissana, VW i Audi po takim przebiegu. Następnie trzymaj interwały jak człowiek w zależności od stylu jazdy. Ja moje daily upalam i wymieniam olej co 6-7tys. Jak sporo w trasy jeździsz to 10-12 tez będzie ok :)