Wpis z mikrobloga

@munchkin: Nie musi ;> można zaznaczyć odmowę telefoniczną tak jak to w dpd jest albo w glsie wpisuje się nazwisko kto odmówił, na Poczcie kiedyś tego wymagali żeby się klient podpisał jak jeszcze kwitki były że odmawia podpis data i godzina ale od czasu jak zrobili mobilnego listonosza to już nie ma ;> zaznacza się status.
@Destruktor91: bo ogólnie czekałem dziś na dość ważna paczkę i o godzinie 18 gdy zamknął się najbliższy punkt DHL moja paczka zmieniła status na odmowę przyjęcia i została odesłana do nadawcy, nie powiem #!$%@? się mocno bardzo bo byłem w domu cały dzień i jutro jadę robić aferę
@Destruktor91: @Nosaczito: wpadłem z samego rana do ich biura. Babka przy mnie dzwoniła do kuriera z zapytaniem co się stało i dostałem info ze kurier dzwonił na jakiś nimer telefonu o którym nigdy nie słyszałem nikt nie odbierał i dlatego nie dostarczył paczki, w trakcie rozmowy babka powiedziała mi prosto z mostu ze w sumie na tej paczce to nie było żadnego numeru telefonu Wiec nie wiadomo co ten kurier
@munchkin Nie wiem jak to było z Tobą, ale ja jak jeszcze jeździłem jako kurier, to klientom którzy byli chamscy zawsze później wrzucałem odmowę przyjęcia w systemie. Więcej paczki ode mnie nie dostali ))¯_(ツ)_/¯
@kapustnik: szanowny amigo, wyznaje zasadę i stanowisko ze jestem miły i uprzejmy dla ludzi którzy przyrządzają mi jedzenie nawet w mcdonaldzie, oraz dla ludzi którzy wykonują dla mnie jakieś usługi ( jak Np. Kurier ) z tym ze nigdy nie miałem w tym przypadku styczności z kurierem DHL ani nie znam tez go prywatnie, moja złość i #!$%@? wypłynęły dopiero po fakcie odmowy przyjęcia paczki ( ͡° ʖ̯ ͡
@munchkin Szanowna seniorito, cieszy mnie to ;) Warto żyć w zgodzie z każdym, kto nie czyni nam krzywdy, czy też celowych przykrości.

Podzieliłem się tym, bo wiem, że wiele kurierów również tak robi. Wiem jednak, że część olewa swoją pracę, z czym zapewne się spotkałeś. Zazwyczaj ci którzy jeżdżą u pośrednika, a nie na swojej działalności. Wychodzą często z założenia, że za 3 - 3,5k netto nie będą pracować 9-10h dziennie.
@kapustnik: jestem takim typem człowieka ze nawet jakby mi zadzwonił czy może być jutro to jakbym nie miał parcia na paczkę to luuuz. W takim DHL ludzie tez pracują na b2b czy mówisz o jakiś prywatnych kurierach?
@munchkin Większość pracuje na b2b. Reszta u pośredników. Firmy kurierskie same kurierów nie zatrudniają.
Na b2b kurierzy zwykle lepiej się przekładają, bo i idzie 10k netto wyciągnąć w dobrym miesiącu. U pośredników jest zazwyczaj wyzyzk.