Wpis z mikrobloga

@Sepzpietryny: ale ja nie twierdze ze nie ma takich zarobkow...
poprostu propaganda na mnie juz nie dziala
nauczyciel zauczycielowi nie jest rowny

taka sytuacja - kilka lat temu zakonczylem swoja kariere jako gornik
uwierz mi ze bez problemu znalazbym gornika ktory mialby niewiele wiecej (jak i takiego co
  • Odpowiedz
@Sepzpietryny XD też wierzysz że nauczyciele w domu przygotowują się do zajęć? Klasówki/kartkòwki sprawdzają w czasie lekcji lub na przerwie, a jeszcze nauczyciele WF ;-) .... Jak im praca nie odpowiada powinni się zwolnić/przebranżowić .
Pomijam fakt o patologiach, szczegòlnie w szkołach średnich, np. korepetycje, wyższe oceny dzieci belfròw, lekcja poświęcona na odpytywanie a nie nauczanie ...
  • Odpowiedz
@Sepzpietryny: dlaczego też pytam. Skoro jest to wartość średnia, to wzięci pod uwagę musieli też zostać np. nauczyciele wfu, którzy z całą pewnością ją zaniżają. W dodatku wzięte pod uwagę musiały by być panie/panowie zajmujący się edukacją wczesnoszkolną, którzy sprawdzać muszą tylko wyniki jednej klasy. Z tego też wynikałoby, że Ci zajmujący się takimi przedmiotami jak matematyka, fizyka, ligwiści etc, musieliby pracować grubo ponad 50h. Skoro pracują przy tablicy po
  • Odpowiedz
@zielony-mis: W-F-iści to zupełnie inny temat, spotkałem takich co rzucali piłkę ale w szkole mojej żony (sportowa) analizują godzinami ich postępy, jeżdżą na zawody i to za własne pieniądze ale wychowali też kilku mistrzów Polski
  • Odpowiedz
@Sepzpietryny: statystycznie, myślisz ze ilu jest takich którzy rzucają piłkę, a ilu którzy rzeczywiście się przykładają?
Potrzebna jest zupełna zmiana systemu edukacji, sposobu finansowania szkół, jak i poszczególnych nauczycieli etc. Skoro nauczycie, zamiast skupić się na tym, uważają, że jedyną bolączką polskiej szkoły są zbyt małe pensje, to znaczy, że są to ludzie niekompetentni. W całej rozciągłości zgadzam się, aby taki wfista, który daje piłe i elo dostał g---o, a
  • Odpowiedz
@zielony-mis: Troche racji masz ale gdy pensja nauczyciela wynosi tyle co sprzątaczki a wymagania i odpowiedzialność bez porównania nie ściągniesz do tej pracy zbyt wielu chętnych którzy jeszcze będą się angażować
  • Odpowiedz
@Sepzpietryny: Albo jesteś bezczelnym kłamcą i manipulatorem albo jesteś bardzo tępy. Średnia gusowska zawiera wszystko: premie, bonusy, nadgodziny. I ty to teraz porównujesz do podstawy za goły etat, która jest tylko bazą do wyliczeń i której NIKT z nauczycieli nie zarabia. Już sama trzynastka podbija ci pensje o ponad 8%. Średnia zarobków nauczycieli jest w granicach średniej gusowskiej, która dla 2/3 pracujących pozostaje w sferze marzeń.
  • Odpowiedz