Wpis z mikrobloga

Junona, tygodniowa kotka znaleziona w śmietniku, przeżyła noc. Temperatura już stabilna, oddaje poprawnie mocz, ciemnozielone rozwolnienie się skończyło, ale nie wiem jeszcze, czy to głód, czy to wirus, więc jest na bardzo rygorystycznej kwarantannie. Właśnie ją kanguruję pod bluzą, uspokoiła się. Pomału wraca jej odruch ssania, więc oby jeszcze dziś zdołała ładnie sama wciągnąć jakieś solidne ilości mleka, które wzbogacam jej o glukozę i elektrolity - na razie podaję po kropelce na język. Zdarza jej się mruczeć, więc raczej nie ma boleści i czuje się stabilnie. Jeśli nie rozwinie się żadne powikłanie wirusowe, bakteryjne czy inne, będzie dobrze. Dosłownie wczoraj wieczorem zdążyłam zamówić duży kojec i przyszły do mnie miracle nipples (takie superanckie specjalistyczne smoczki), i bach, mamy kolejnego gościa. Trzymajcie kciuki.
Fb, insta: tymczasemumagdy, tam będą codzienne aktualizacje.
#koty #frytusiacontent
f.....a - Junona, tygodniowa kotka znaleziona w śmietniku, przeżyła noc. Temperatura ...

źródło: comment_Vn2gfKkhXoxLkg5xu1f0FcpDIxlb0vGP.jpg

Pobierz
  • 146
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@noniechtakzostanie:

Tak się poznaje właśnie ludzkie odpady. Po tym, czy bez mrugnięcia okiem i choćby chwili refleksji krzywdzą bezbronne zwierzęta i/lub dzieci.


jeszcze raz - a jak ktoś bez mrugnięcia okiem skrzywdzi bezbronnego dorosłego to nie poznasz, że to ludzki odpad? czy każdy dorosły musi mieć zdolność obronną? czy każda krzywda dorosłego ma charakter rabunkowy?
  • Odpowiedz
@Theczarek: Nie, ale zawsze w społeczeństwie będzie inne spojrzenie na zabójce dziecka, a na zabójce przeciętnego 45latka. Często takie zabójstwa traktuje się na równi z zabójstwami uprzywilejowanych - czyli zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Ciągle w wielu miejscach na świecie chce się podnieść wyroki za dzieciobójstwo lub zabójstwo dzieci, a w niektórych państwach te przestępstwa w świetle prawa są karane surowiej niż zabójstwo. Tak samo jak na wojnie zabójstwo było zabójstwem,
  • Odpowiedz
Geesus, nie trzyma się tak kota. Jeszcze przy okazji pewnie dostał tymi tipsami po żołądku. Poza tym koty nie powinny pić mleka! Weź coś poczytaj o kotach, jak już garniesz się do pomocy, bo czasem można zaszkodzić bardziej niż pomóc, mimo chęci.
  • Odpowiedz
@Majka94: może być wcześniakiem, na co wskazuje waga i kształt głowy - wiek obliczam orientacyjnie i zawsze lekko zaniżam, bo wolę mieć plan karmienia za często, niż za rzadko :) Ale też mi się wydaje, że jest już w drugim tygodniu życia. Choć oczy jeszcze wczoraj miała takie mniej otwarte, dziś jej się tak w pełni otworzyły :)
  • Odpowiedz