Wpis z mikrobloga

  • 943
@ryba_w_sprayu żadna zawiść, tylko co mają powiedzieć tacy rodzice, którzy wydali ponad tysiąc złotych na korepetycje, nauczyciele oczywiście nie odprowadzają z tego żadnych podatków, a teraz sobie strajkują, bo tak? Cały rok szkolny przygotowania, a może się okazać, że tego nie napiszą w terminie. To już nie jest zabawne, też bym tak zrobił, jeśli bylbym w klasie maturalnej
  • Odpowiedz
@StefanEm: zaznaczone dużymi literami "korepetytorów" więc zrozumiałem, że spisali też jakichś studentów, którzy sobie dorabiają.
@Vafik: nie strajkują "bo tak" przecież, tylko bo zarobki słabe.
Jak się skarbówka dobierze nauczycielom do skóry to maturzyści na pewno będą 100% przygotowani ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 70
@ryba_w_sprayu ale to nie jest tak, że nagle spływają skargi, bo nauczyciele powinni akurat teraz zacząć odprowadzać podatki, tylko to jest według mnie forma zemsty, albo "zastraszenia", bo oni płacili im przez cały rok, za to, żeby przygotowali ich do matury, a teraz ta matura jest zagrożona właśnie przez nauczycieli
  • Odpowiedz
Jak się skarbówka dobierze nauczycielom do skóry to maturzyści na pewno będą 100% przygotowani ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ryba_w_sprayu: Do czego ma się dobrać? Jeżeli rodzice nie płacili za korepetycję przelewem z odpowiednim tytułem, czy też poważającą się kwotą i odstępem czasu to jak to udowodnią? A od 2018 to już w ogóle jak do kwoty jakoś tam 1100zł/mc nie trzeba rejestrować firmy (tylko w nowym
  • Odpowiedz
@ryba_w_sprayu dlaczego zawiść? Dlaczego ja mam płacić ZUS, dochodowy, VAT, a nauczyciel ma ciepłą posadzkę, 20h w tygodniu i dorabia na czarno.

Niech założy działalność, zapłaci raptem składkę zdrowotną bo ZUS już ma opłacony i niech wystawia faktury. Równe zasady dla wszystkich
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vafik: a to rozumiem że o tym strajku to wiadomo od poniedziałku dopiero? i zaskoczył wszystkich?
  • Odpowiedz
@Aedemkun: Nauczycielki akurat, ale to nie ma nic do rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zdarzają się też ludzie trzeźwo i rozumnie myślący spoza nuczycielskich rodzin, uwierz ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz