Wpis z mikrobloga

@Oskarek89: miałem nauczyciela w liceum bardzo w porządku facet, strasznie zaangażowany, super uczciwy i dobrze wykształcony(miał doktorat). Opowiadał nam ze jak kiedyś się zgłosił do urzędu ze udziela korepetycji to patrzyli na niego jak na idiotę, zgłosił sie jedyny w okolicy.
  • Odpowiedz
  • 0
@Oskarek89 ale co mają korepetytorzy i to ze idioci w----------ą kase na jakieś korki, do tego ze nauczyciele strajkują i uczniowie moga nie przystąpić do matury
  • Odpowiedz
To już nie jest zabawne, też bym tak zrobił, jeśli bylbym w klasie maturalnej


@Vafik: To życze powodzenia w sądzie, jestem bardzo ciekawy jaka podstawe prawna by wyciągneli i wobec kogo? Indiwidualnie wobec nauczycieli? Poszli by z torbami na opłatach sądowych, a i tak żadnych szans na racjonalne uzasadnienie roszczenia wobec osoby X z ciała pedagogicznego. Tp może pozew szkoły (czyt. skarbu Państwa) ? Tu jeszcze słabiej xD. Zwyczajne internetowe
  • Odpowiedz
@Oskarek89:

- postuluj o wprowadzenie podatku dla korepetytorów
- korepetytorzy chcąc utrzymać dochody podwyższają cenę lekcji
- uczniowie i ich rodzice: *zdziwiony pikachu*

Jak w tym kraju ma się dobrze żyć, skoro społeczeństwo samo domaga się narzucania podatków na coraz to nowe grupy, zamiast postulować o ograniczenie już istniejących.
  • Odpowiedz
@Oskarek89: Przecież nauczyciele płacą podatki z pensji jak każdy inny i to wcale nie małe. Ale rozumiem że chcesz opodatkować wszystkie umiejętności i usługi jakimi ludzie dzielą się w prywatnym czasie? Jak podwożę kumpla z imprezy to mam zapłacić podatek? Albo jak mam gest dać datek menelowi, albo księdzu, to też mam zgłosić do urzędu? S--s też pewnie chciałbyś opodatkować.
  • Odpowiedz
@Federasta: jeśli wozisz go kilkanaście razy w miesiącu i bierzesz kasę to tak powinieneś płacić podatek. Dla mnie podatki powinny być jak najniższe ale nie rozumiem dlaczego nauczyciel ma być zwolniony z podatku za drugą pracę
  • Odpowiedz
@Aedemkun powiedz mi, jak to jest być Januszem który wypowiada się na tematy o ktorych nie ma zielonego pojecia? Z twoich komentarzy bije tyle ignorancji że aż się nie chce tracić całego popołudnia żeby to wszystko prostowac.
  • Odpowiedz