Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 947
Wczoraj Miras dodał zdjęcie piękniej kuchni za grube hajsy, teraz ja pokaże co można zrobić z systemem metod #ikea. Same meble to koszt 8500 złotych (montaż samodzielny), dodatkowo blat Juan dąb Minnesota ciepła za 1800 (tego blatu jest na prawdę sporo, pod szafkami 290 cm, wysepka 200 cm no i tam gdzie płyta to 90 cm) agd jak to agd, nas wyniosło
- lodówka Samsung 1900
- zmywarka ikea 1500
- piekarnik ikea z ekspozycji 1000 (cena standard 2k)
- okap ikea 700
Czyli trochę ponad 5k.
Dodatkowo zlew z liroja deante 500, bateria 200.
Oświetlenie ledowe to po prostu profil plus taśma, suma gdzieś 200 złotych wyszła.
Czyli suma za całość to coś ponad 16000, a efekt myślę że całkiem przyzwoity.
Ciekawostka, kuchnia jest w pokoju z aneksem o wielkości 21m2 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jakby ktoś miał pytanka to służę pomocą ( ͡ ͜ʖ ͡)
#kuchnia #mieszkania #remontujzwykopem
pawelwojciech - Wczoraj Miras dodał zdjęcie piękniej kuchni za grube hajsy, teraz ja ...

źródło: comment_Swc325SEW3q1qx02MEXMyLHwzhPJO0SQ.jpg

Pobierz
  • 330
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mar-v-son: wyspa o wymiarze 60x120cm zupełnie wystarczy do gotowania, ostatnio robiłam ciasto i obiad równocześnie, a pasek podgryzał jakieś kanapki :D wielka ta kuchnia nie jest, ale układałam ją kilka razy, żeby była funkcjonalna i zupełnie spełnia swoje zadanie :)
  • Odpowiedz
@pawelwojciech: ja nie mówię, że się nie da, ale nie jest to szczyt wygody, u Ciebie to jeszcze trochę więcej jest tego miejsca no i do foty kuchnia właściwie czysta tzn. pozbawiona rozstawionych różnych pierdół które prędzej czy później będą tam stać zabierając miejsce
@puchacz22: jasne że można, sam obecnie mieszkam z kuchnią takiej wielkości (na szczęście na wynajmie), ale dostrzegam jej wady. Poza tym argument z tym
  • Odpowiedz
@pawelwojciech: moi rodzice zamówili porządne meble do kuchni za 3000 już z montażem, wszystko pod wymiar, wszystko tak jak rodzice chcieli według projektu, który sobie gdzieś tam na kartkach ołówkiem rozrysowali, do tego duża wyspa na środku. Da się tanio? Da się, tylko trzeba sprawdzić wszystkie możliwości ;)
  • Odpowiedz
@miki4ever: Tak, 3000zł, znaleźli miejscowy zakład, Pan przyjechał, wymierzył, wycenił i są bardzo zadowoleni. A meble naprawdę porządne. Oczywiście mówimy o samych meblach, łącznie kuchnia rodzicom wyszła za 7-8k wliczając sprzęt, panele, farby, gipsówki itd. Odeszła robocizna, bo tata wszystko sam robił :)
  • Odpowiedz
z systemem metod #ikea


Z tego co sie orientuje naszym problemem był w ikei brak czarnych matowych frontów. Tylko antracyt, co nam nie pasuje.

(montaż samodzielny)


@
  • Odpowiedz
@pawelwojciech: Nie wiem czy większość dumnych ze swoich kuchnii z ikeii zwróciła uwagę, że wszystkie wyglądają prawie tak samo. Zero przejawu oryginalności, ale co kto lubi. Przynajmniej u sąsiadów i znajomych czujesz się jak u siebie.
  • Odpowiedz
Oczy mnie bolą od tych szpar między górą szafek a sufitem na większości zdjęć... jeszcze gotowa kuchnia ok, po taniości... ale meble na wymiar i szpara?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maccyp: no taka szafka na środku z miejscem dookoła ;)

@SOREAL: nie planuje mieszkać w tym mieszkaniu do śmierci, więc chciałam zrobić taką kuchnię, która podoba się w miarę wszystkim i jest neutralna, bo łatwiej będzie do takiej przekonać ewentualnych kupców ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pawel86: dolne mają takie cfane frezy :) a górne nie mają nic :D otwieramy je łapiąc za dolną krawędź frontu i super się to sprawdza
@SOREAL: no jak masz do wyboru mebelki z oferty jednej firmy to ciężko żeby jakoś bardzo się różniły XD
@Hatespinner: jak możesz polskiego dęba szkalować!!! To jego barwa naturalna, i to jest ogólnie drogi produkt i za ten kolor dałbym się
  • Odpowiedz