Wpis z mikrobloga

Ludzie! Nie dziwcie się, że lekarze Was nie przyjmują i nie są dobzi w tym co robią, to przez ich zarobki!

Nie dziwcie się, że strażacy nie zawsze gaszą pożary i dojeżdżają na czas, to przez ich zarobki!

Nie dziwcie się, że niektóre budynki są źle zrobione i stanowią zagrożenie, przecież budowlańce mają niskie zarobki!

Nie dziwcie się, że urzędniczki wolą pić kawę i grać w pasjansa, skoro tak mało zarabiają!

Wszystkie te argumenty tak samo idiotyczne, jak "nauczyciele są słabi bo mało zarabiajo, jak zarabiajo więcej to będzie lepiej" xD
#strajk #strajknauczycieli #nauczyciele #bekaznauczycieli #szkola
  • 9
@harpiowata: po pierwsze pisze się "dobrzy".
Po drugie - sorry ale to trochę słabe co piszesz. Nie o to chodzi, że nauczyciele są słabi bo mało zarabiają i jak będą zarabiać więcej będą lepsi. Dla mnie kwestia jest taka, jeśli ktoś uczciwie wykonuje swoją pracę powinien zarabiać godne pieniądze.
Być może jeszcze nie pracujesz za pieniądze, a jeśli już tak, to być może nie cenisz sobie swojego czasu, który poświęcasz na
@kollataja123 no widzisz, takich słabych nauczycieli miałam podczas swojej edukacji, że nawet nie umiem poprawnie tego napisać.

To nie ja mam taki argument, że wyższe płace = lepszy poziom nauczania, sorry. Dla mnie to jest żenada, bo nauczyciel powinien być dobry i starać się, niezależnie od jego wypłaty. Najuczciwiej pracę wykonują ci wszyscy wfiści, plastycy etc, tak zauważyłam ;) Nauczycieli, których spotkałam i mogę śmiało powiedzieć że są porządni, potrafię policzyć na
Dla mnie to jest żenada, bo nauczyciel powinien być dobry i starać się, niezależnie od jego wypłaty.


@harpiowata: "Powinien" to ciekawe słowo. Powinien także móc sobie kupić książki, wyjechać na wakacje, móc utrzymać siebie i swoje ewentualne dzieci z jednego etatu nauczycielskiego, móc odpocząć wieczorem, a nie korespondować z rodzicami, pracować w jednym miejscu, nie w trzech, znać program i podręczniki z wyprzedzeniem... "Być dobrym i starać się" nawet przy najlepszy
wyjechać na wakacje


@Andreth: Tego, to mu chyba akurat nie brakuje.

pracować w jednym miejscu


I to pracować 40h a nie 18h.

"Być dobrym i starać się" nawet przy najlepszy chęciach raczej trudno, gdy zwyczajnie nie masz na to sił i czasu


Od kasy przybędzie im chęci? Nie żartuj.

przy obecnych zarobkach i perspektywach mało kto "dobry" zostaje nauczycielem.


Czyli przyznajesz, że obecni nauczyciele są o prostu źli. Więc po co
@harpiowata: no widzisz, każdy ma inne doświadczenia ze szkołą. Ja mam dobre. Wiadomo, że miałem i kiepskich nauczycieli, ale tak jak społeczeństwo jest różne, tak i w tej grupie są i dobrzy i źli. Obok codziennej pracy mam projekt, w którym działam z dziećmi i nauczycielami ze 138 szkół. I tam są nauczyciele lepsi i gorsi. Ale jestem w stanie zobaczyć jak wiele roboty oni mają, jak ogromna część z nich
@fryferykkompot:
nie wiem czy ty teraz żartujesz z każdym zdaniem, które napisałeś, czy serio w to wierzysz?
przeczytałeś ze zrozumieniem co kolega @Andreth powyżej napisał?
Widziałeś kiedyś nauczyciela pracującego 18 godzin w tygodniu? Bo ja nie :) a znam ich dziesiątki jeśli nie setki. Kartkówki same się sprawdzą?, program sam przygotuje?, w ogóle wszystko się samo robi, bo przecież nauczyciel pracuje tylko przy tablicy, ma wakacje itd. Ja #!$%@?ę...
Przygotowywałeś się
@kollataja123: Tojak to jest, że jeden nauczyciel potrafi pracować w dwóch szkołach i jeszcze coś tam robi, a inny nie potrafi?
Czy nie można wprowadzić przepisu, aby nauczyciele siedzieli w szkole po te 40h i tam sprawdzali klasówki i inne tego typu rzeczy?
Dlaczego nauczyciele nie mogą być zatrudniani wyłącznie na podstawie Kodeksu pracy i dlaczego nie można zlikwidować Kart Nauczyciela?
Dlaczego niemiecki nauczyciel może mieć pensum 26h a polski już
@harpiowata: Spójrz na to z tej strony: proponując dobre zarobki, stwarzasz konkurencyjne miejsce pracy, o które będą zabiegać pracownicy, specjaliści w swoich dziedzinach. W sytuacji, w której masz więcej chętnych na dane stanowisko, możesz jako pracodawca wybrać kandydata, który będzie najlepiej jak umie. Taki pracownik będzie bardziej zmotywowany, bo ma coś do stracenia i wie, że coś zyskuje. Obniżając pensje, otwierasz się na ludzi którzy mogą znaleźć podobnie płatną prace gdziekolwiek,