Wpis z mikrobloga

@Cepion: ja też nie pracuje w zawodzie, bo okazało się, że mi się do końca nie podoba sytuacja i ciężko ogarnąć dobrą kasę. Wiesz, co zrobiłem? Poszedłem do innej pracy( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie mam do nikogo pretensji, że w zawodzie słabo płacą. Niby tak słabo płacą, a tysiące ludzi co roku kończy kierunki nauczycielskie. Niby tak słabo płacą (stawki są jawne, a przyszli nauczyciele przecież byli
  • Odpowiedz
@Cepion: @rzuberbozy: wykop = 95% uzytkowników to programiści, albo studenci na 2 roku informatyki, co się dziwicie z dzbanów xD

śmieszy mnie to, że jak lekarze protestowali to byli pierwsi żeby im dać podwyżki, zastanawiałem się dlaczego

a potem doszedłem do wniosku, że przeciętny wykopek raczej już skończył edukację na poziomie gimnazjalno-licealnym więc myśli, że jego to nie dotyczy i ma #!$%@? w nauczycieli, więc niech jedzą gówno, ale do
  • Odpowiedz
@Cepion:
Nauczyciele, którzy pracują 14/tygodniowo przez 9 miesięcy w roku, a ich praca sprowadza się do "otwórzcie książki na stronie 88 i przeczytajcie temat" też mają "godnie" zarabiać?
  • Odpowiedz
to niech zmieni pracę na taką, która mu to godne życie zapewni ))¯(ツ)


@Ytarka: ale ktoś musi być tym nauczycielem. Nie rozwiązujesz problemu w ten sposób.
  • Odpowiedz
Natomiast z samej ludzkiej przyzwoitości i solidarności powinnaś wspierać tych, którzy mimo wszystko

zdecydowali się wybrać ten zawód.


@Cepion: no myślę że nie do końca, wyższe pensje dla nauczycieli to wyższe podatki, stąd nie widzę powodu by popierać ten protest

Ale jestem wyrozumiały, poparłbym protest który miałby sens, musimy się zastanowić co chcemy od szkolnictwa
1 - jak najtańsze jak się da - sprawa jasna, czekasz z podwyżką aż zacznie brakować
  • Odpowiedz
@niochland: z prostego powodu popierane są strajki medyczne - braki personalne w placówkach medycznych są widoczne i bezpośrednio wpływają na każdego. Bolą oczy? Pół roku kolejki. Operacja? Jak dożyjesz to za 5 lat.
Większa pensja, to więcej pracowników - nowi chętniej pójdą na studia, starzy poczekają z emerytura, średni wiek nie wyjedzie za granicę. Do tego podniesienie pensji może iść wraz ze zwiększeniem kompetencji, zakresu obowiązków - np pielęgniarki i recepty
  • Odpowiedz