Wpis z mikrobloga

@animelover_97 no mogłyby w końcu ( ͡º ͜ʖ͡º)

Gdyby zabrakło w społeczeństwie nauczycieli, samoistnie place by się podniosły. Teraz to wygląda żałośnie - decydujesz się na zawód nauczyciela, znasz stawki i decydujesz się. Dlaczego więc teraz ŻĄDAJĄ 1000 zł więcej? Są tacy odpowiedzialni, ale przed maturami zostawiają uczniów samych sobie. No bardzo im zależy na tych dzieciakach. Tzn ja się domyślam o co chodzi, zaraz cała budżetówka
@Cepion to albo chcesz być nauczycielem albo chcesz godnie żyć xD
Powtórzę - jeśli w kraju zabrakłoby nauczycieli, sytuacja sama by się zmieniła. Jeśli decydujesz się na ten zawód, dobrze wiesz jakie pieniądze będziesz zarabiał. #!$%@?, kiedyś tez chciałam zostać nauczycielką ale w szkole zwracałam uwagę na to jak wyglądają i czym (lub czy w ogole) jeżdżą i zdecydowałam robić hajs.
@Ytarka: Czyli rozumiem że najlepszym sposobem na rozwiązanie problemu jest obcięcie nauczycielom pensji? Szybciej wtedy zrezygnują z pracy i będą mieli większą siłę przetargową.

Jako pojedyńczy człowiek jesteś nikim wobec firmy czy systemu.
Dla tego tu na tym tagu #antykapitalizm namawiamy do kolektywizowania się.

Chciałaś być kiedyś nauczycielką - wybrałaś robienie hajsu - i bardzo dobrze, nic w tym złego.
Natomiast z samej ludzkiej przyzwoitości i solidarności powinnaś wspierać tych, którzy
@Ytarka: Rozumiem że deprogramowanie lat indoktrynacji to nie jest prosty ani szybki proces.
Dziękuję że chciało ci się ze mną rozmawiać.
I czy tego chcesz czy nie nadal będziemy walczyć o twoje prawa i o to by w Polsce było choć trochę lepiej.
Godnej pracy i godnej płacy!
Ameby dziwią się że człowiek nie chce zapieprzać na dwa etaty tylko chce żyć godnie z jednej pracy.


@Cepion: Aby godnie żyć z jednej pracy niech najpierw godnie pracuje. Gdyby godnie pracowali nie potrzebne byłyby korepetycje i dodatkowe przygotowania do matury/egzaminów.
@Zatwardzenie: System nie jest nastawiony na najsłabszych uczniów. Tu nauczyciele nie maja dużo do gadania - jest program napisany przez ministra i trzeba go wykonać. W obecnym programie natomiast niemożliwością (poza geniuszem) jest utrzymywanie dobrego poziomu bez pracy w domu. Matematyki nie nauczysz się na lekcji, musisz klepać zadania dopóki nie będziesz rozwiązywał ich z zamkniętymi oczami.
Osobiście chodziłem na korepetycje, z języka - również języka nie nauczysz się na lekcji,
Ameby dziwią się że człowiek nie chce zapieprzać na dwa etaty


@Cepion: przecież i tak prawie wszyscy tak robią. Sam ich popytaj zamiast pisać głupoty.