Wpis z mikrobloga

Weryfikacja - to jest problem polskiego szkolnictwa. Jak zweryfikować to czy nauczyciel nadaje się do uczenia czy nie? Bardzo dobry nauczyciel nie dostanie podwyżki bo to by oznaczało podwyżkę również dla tego słabego. Weryfikacja w postaci długości stażu czy poziomu wykształcenia też kompletnie nic nie mówi. Każdy z nas miał jakąś starą nauczycielkę, która pracuje w zawodzie od 30 lat, a miało się wrażenie jakby w ogóle nie powinna nigdy zostać nauczycielem. Więc jak ocenić faktycznie pracę poszczególnych nauczycieli?




Co myślisz?
#strajknauczycieli
Pobierz gzres - Weryfikacja - to jest problem polskiego szkolnictwa. Jak zweryfikować to czy ...
źródło: comment_FJLD0wsfvlb3mSBhOXg9VsBnVBjwrk5m.jpg
  • 7
@gzres: Niektórzy starzy nauczyciele stali się zgorzkniali i #!$%@? przez to w jakiej szarej polskiej rzeczywistości przyszło im uczyć. Młodzi z potencjałem i zapałem też się tacy staną. Rozumiem argument, że mają mało godzin w tygodniu, ale nauczyciel to bardzo odpowiedzialna i ciężka praca i powinna być doceniona bardzo godną płacą (oczywiście wtedy jakośc nauczania też musi wzrosnąć bo na swojej drodze spotkałem zdecydowanie większość #!$%@? nauczycieli, tych z zapałem pamiętam
@Kopinho: Tylko widzisz. Jeżeli policzysz to na wprost czyli 18h przeskalujesz do 40h to ich zarobki wcale nie są takie niskie. Teraz oczywiście pada argument, że te 18h to tylko zajęcia lekcyjne, a poza tym jest mnóstwo pracy. Jest to jednak praca niemierzalna i nie występuje u wszystkich. Co z tego, że Twoja mama jest nauczycielką i ona pracuje dużo skoro znajdę dwie jej odpowiedniczki, które nie robią nic poza szkołą.
@gzres: Zgadzam się, tylko nie wyobrażam sobie skutecznej weryfikacji. W jaki sposób miałaby przebiegać, kolejny problem to braki kadrowe po niej, bo podejrzewam, że jeśli będzie przeprowadzona skutecznie i rzetelnie to #!$%@?ą większość nauczycieli xD.
Wysokość zarobków mnie nie boli, niech zarabiają po 10 kafli, ale to ma być zawód elitarny, a nauczyciele mają na te pieniądzę ciężko #!$%@?ć bo ich praca jest bardzo ważna dla przyszłości naszego kraju.
Wysokość zarobków mnie nie boli, niech zarabiają po 10 kafli, ale to ma być zawód elitarny, a nauczyciele mają na te pieniądzę ciężko #!$%@?ć bo ich praca jest bardzo ważna dla przyszłości naszego kraju.


@Kopinho: O - i to jest mniej więcej moje myślenie. Co do skutecznej weryfikacji, trzeba chociaż próbować zmienić ten system, zobaczyć jak to jest rozwiązane w innych krajach, zastanowić się nad poważnym podejściem do ankiet uczniowskich.
@gzres: z uczniami i ich opiniami jest ten sam problem co z nauczycielami. Większość jest #!$%@?. Część oceni źle nauczyciela który po prostu wymaga, a dobrze tego co olewa i masz zdane bo jesteś na lekcji. Nie mam pomysłu na dobrą weryfikację nauczycieli, ale myślę że testy psychologiczne i test wiedzy merytorycznej muszą być
@Kopinho: No niestety, nie ma idealnej metody, są tylko średnie. Coś jednak trzeba robić i tym akcentem myślę, że możemy zakończyć ( ͡° ʖ̯ ͡°)