Wpis z mikrobloga

Ale mnie wkurzają te chore normy spalin, większość używanych aut to Dieselki, ale znaleźć coś, co fabrycznie nie miało DPF tylko zwykły KAT cholernie ciężko, co najwyżej jakieś mega starocie, no i tak pomysłowe janusze wycinają DPF czasem zostawiając KAT, czasem wywalając wszystko i tym samym tworzą wynalazek, co kopci bardziej niż stary Diesel z KATem, a te bardziej ekologiczne spece płuczą DPF Karcherem i raczek się wylewa, nie wciskali by takiego syfu na siłę do aut, to też nikt by tego nie wycinał...

Proces wymuszonego wypalania też jest bardzo ekologiczny, gdy silnik na większych obrotach kręci przez dłuższą chwilę, do momentu aż cały wydech rozgrzeje się do czerwoności i zniknie z baku połowa gnoju, silnik dostaje po p... jak nigdy i dlatego po takiej zabawie powinno się zmienić olej...

I przez całe te ceregiele mamy kilka % mniej zanieczyszczeń niż ze KATa, tylko że ten jest dużo trwalszy i nie wymaga takich zabaw.

#motoryzacja #gownowpis
  • 7
@qmato: Na siłę wymyślają jakieś cuda, ale tego że ktoś może jeździć dużo po mieście i zapychać DPF pod uwagę nie biorą.

Sam chciałbym zmienić benzynę na Diesla, ale dobija mnie ilość niepotrzebnego szmelcu, który może się popsuć, a kupno 20-paro letniego VAGa to też nie jest szał...
@qmato: @mbbb: chcecie zmienic benzynę na diesla pewnie z powodu #!$%@? benzyny, innej opcji nie ma. Jakby w sprzedaży byly normalne silniki parametrami zbliżone do nikt by nie spojrzał na klekota.
@vargemp malutkie spalanie i przy małej mocy turbinka robi w #!$%@? dużą różnicę. Mam fiestę z 2009 roki 90 km i tym wyprzedzać nie idzie, muł jak #!$%@?, w dieslu bym odszedł niczym mustang xd nie wspominając o spalaniu, które mnie niszczy finansowo
@qmato: @mbbb: chcecie zmienic benzynę na diesla pewnie z powodu #!$%@? benzyny, innej opcji nie ma. Jakby w sprzedaży byly normalne silniki parametrami zbliżone do nikt by nie spojrzał na klekota.


@vargemp: C4 1.6 110km, da się tym jeździć, ale spalanie w trasie jest powalające, 100km/h i poniżej da się 6.5l osiągnąć średnio, jazda 120-140km/h i już średnia wskakuje na 9l, jako że nie lubię jeździć za TIRami, to
@mbbb: Ja czekam na moment, w którym ludzie zaczną ściągać auta z Ameryki Południowej albo Rosji, bo w końcu do tego musi dojść. Chyba, że cały ciężki transport zaprzęgniemy do wołów, a kurierzy będą jeździć rowerami z przyczepkami jak w Indiach.
@Pangia: Też o tym myślałem, tym bardziej że znane niemieckie marki cisną tam auta z jeszcze normalnymi silnikami, tak jakby miały "truć" na innej planecie, a nas mamią normami i elementami, które mają na celu wyeliminowanie starszych pojazdów z ruchu, które i tak mogłyby posłużyć kolejne kilka, może kilkanaście lat.
Ale o konsekwencjach utylizacji samochodów co kilka lat jakoś zieloni terroryści nie wspomną.