Wpis z mikrobloga

@Medyc: Nie wiem czy byłboy to opłacalne - licencje nie są tanie (o ile możliwe do uzyskania), a roboty przy jednym sporo. Cena byłaby zbyt wysoka.
@panato: Dostałam informację z prośbą o zaprzestanie sprzedaży, co oczywiście uczyniłam od razu. Nie wiedziałam wtedy do końca jak działają prawa autorskie, teraz wiem i jedyne co sprzedaję (co ma zastrzeżone prawa) to seria Hollow Knight, ale autorzy jawnie przyznają, że o ile nie
  • Odpowiedz
  • 4
@kicioch a tak się spytam - dostałaś info z CD projektu o zaprzestanie sprzedaży i tyle?

Trochę szkoda, mogliby sobie odpuścić rękodzieło, bo wielkich pieniędzy z tego i tak nie ma, masówka to nigdy nie jest a jednak jakoś tak poszerza bazę fanów jak widać takie fajne rzeczy jak Twoje (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@bkwas: Chyba nie od samego CD Projektu, a raczej od firmy z którą współpracują w zakresie prawa itp. - był to mail wysłany za pośrednictwem Etsy, podają tam też numer zastrzeżonego znaku - w moim przypadku chodziło o wizerunek wilka (którego w brelokach nie używam, ale kłócić się nie będę :D).
Osobiście nie mam nic do zgłoszenia, bardziej boli mnie to, że swoje prace musiałam usunąć, natomiast brelok z wilkiem z
kicioch - @bkwas: Chyba nie od samego CD Projektu, a raczej od firmy z którą współpra...

źródło: comment_BrgisOfT5uWEx940uYIq9Tp7fzjCvtNf.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@fan_comy: Doliczając prowizje Etsy, koszty materiałów i podatek dochodowy - dla mnie nic nie zostanie :D Ja obecnie z tego co sprzedaję mam czysty zysk około 40%.
  • Odpowiedz
  • 0
@kicioch uuuu to przykro - ale z drugiej strony przynajmniej wiesz na czym stoisz, głupio by było, gdybyś zrobiła dziesiątki breloków a oni później domagaliby się rekompensaty.

Swoją drogą gdzie wystawiałaś/wystawiasz swoje rzeczy? Dalej robisz?
  • Odpowiedz
@bkwas: Na etsy, w profilu mam link do sklepu. Tylko tam sprzedaję bo mam dosyć wysokie ceny i łatwiej mi o klienta zagranicznego (ale kilku z Polski też miałam). Ogólnie polecam Etsy jeśli ktoś ma pomysł na rękodzieło :)
  • Odpowiedz
  • 0
@kicioch ja mam sklep ze swoim rękodziełem w Polsce na własnej stronie, ale czasem ciężko o klienta dlatego zastanawiam się właśnie nad etsy.

Dużo biorą prowizji?
  • Odpowiedz
Dostałam informację z prośbą o zaprzestanie sprzedaży, co oczywiście uczyniłam od razu.


@kicioch: czyli najpierw zakazują produkcji i sprzedaży, a po roku reklamują na oficjalnym koncie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@bkwas: biorą kilka prowizji na łączną sumę około 13%, co przy tego typu portalu jest bardzo mało. W zamian masz fajny panel sprzedawcy (np DaWanda miała tragiczny a brała 10%) i ogromną bazę klientów z USA (i reszty świata), którzy płacą za rękodzieło normalne ceny. Etsy wymaga dobrego SEO by sklep przynosił stałą sprzedaż, poza tym warto mieć fajne zdjęcia bo klienci kupują głównie na podstawie fotek, opisów nie czytają.

Minusem
  • Odpowiedz