Wpis z mikrobloga

@Dumdeedum: Jeżdżę coś tam na rowerze i jak jest okazja to jadę DDR, żeby nie przeszkadzać innym. Ale w sytuacji ze zdjęcia zawsze zastanawia mnie jedno: w jaki sposób wjechać na taki DDR/CPR?
Tak, wiem - mogę się zatrzymać, wnieść rower i kontynuować jazdę, ale jeżeli skoro sam porównujesz jazdę rowerem do jazdy autem to co zrobiłbyś w sytuacji gdybyś jechał drogą i nagle przed Tobą byłby zakaz ruchu a
  • Odpowiedz
  • 1
@Golomp: nie widać tego na zdjęciu ale kawałek wcześniej masz duża szeroka ulice z bardzo niskim krawężnikiem i da się tam wjechać nawet z duża prędkością i jeszcze wcześniej jest dedykowany wjazd tylko na ddr
  • Odpowiedz
@yellowshadow: Kodeks drogowy mówi jasno - jest droga dla rowerów, to nią jedziesz, a nie sobie wybierasz gdzie masz lepszy asfalt, gdzie nie ma podjazdów itd. A po drugie to czasami warto zerknąć troszke dalej niż czubek własnego nosa i pomyśleć, że przez takich dwóch rowerzystów dziesiątki kierowców muszą zwalniać i przy dużym ruchu kombinować jak tych egoistów ominąć żeby im krzywdy nie robić.


@Matrus17: na zdjęciu mamy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@yellowshadow: Jestem kierowcą, ale dużo jeżdżę na rowerze, trasy min 100 km na jeden wypad i serio nic mnie tak nie #!$%@? jak pedalarze na kolarzówkach xD #!$%@? zawalidrogi i królewicze szosy, jak można być tak #!$%@? to nie wiem. Jest DDR to nią jedziesz, #!$%@? mnie to boli że po kostce Ci się #!$%@? jedzie, a jak przeszkadza Ci to aż tak bardzo, to zmień na jakieś MTB albo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dumdeedum: widzę bardzo znasz okolicę ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) jak jedziesz prosto mozesz jechać na Sobótkę na Ślężę, na Kłodzko, wyobraź sobie, że ludzie z tego korzystają. Czasem warto wystawić nos poza Wrocław. Kup rower, nie będziesz musiał na przystanku sterczeć w oczekiwaniu na 133 ( )
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dudi_: w mojej okolicy postawili nawet zakazy dla rowerów, ale nadal mają to w dupie, blokując ruch. Sam jeżdżę dużo, ale crossem - idealny na tutejsze górskie warunki. A co do jazdy szosowka po wiochach - tam nie jeżdżą, bo dziurawe drogi, pchają się na główne obwodnice
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Dumdeedum ja #!$%@?. Gościu lepiej się jedzie po równym asfalcie niż zjezdza i wjeżdża na chodnik co 100m i najczesciej już niema drogi dla rowerów.

@yellowshadow: No ja to rozumiem, ale po co w takim razie budować ścieżki rowerowe jak z nich nie korzystacie? Rozpierrlic wszystkie ddr w takim razie a zamiast tego robić szersze drogi asfaltowe i tyle.
  • Odpowiedz
@Golomp: masz tam 100 metrów za nimi skręt w prawo i jest normalny wjazd dla rowerów. zdjęcie było robione w skupisku galerii handlowych, więc gdzie byś chciał pojechać, droga rowerowa jest. jak chcesz skręcić w lewo to też są przejazdy dla rowerzystów.

@NuclearCycling: tam jest 5 km drogi rowerowej i nie #!$%@? że wiesz jak jest bo jadę tą drogą codziennie do pracy.
od samej biedronki, która jest kawałek wcześniej, aż po same osiedla na bielanach.

Jak ktoś ma jakieś jeszcze wątpliwości do istnienia dostosowanej drogi dla rowerzystów, to załączam link do google maps, może sobie sprawdzić ile jest
  • Odpowiedz
@cagedindreams: szersze drogi z małym pasem dla rowerów po obu stronach. Was #!$%@? ze musicie mnie omijać na drodze, a mi na ścieżkę wchodzą piesi i tez muszę na nich uważać tylko ze ja jadę rowerem 20-30km/ h a wy autami 50-60. Pieszy idzie mniej niz 5km/h...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dumdeedum: chciałbym aby przepisy się zmieniły. Jest ddr, a ty jedziesz zwykłą drogą? Jesteś winy lub wspolwinny każdej kolizji z twoim udziałem. Koniec kropka. Zaraz by się te ameby nauczyły przestrzegać przepisów. Jakoś jak jedziesz autem i złamiesz przepisy, stajesz się współwinny kolizji, nawet jeśli np, prędkość była zbyt duża, lecz ktoś Ci wyjechał. Rowerzysta to taki sam ustnik ruchu jak każdy inny. Powinien tak samo przestrzegać przepisów i odpowiadać
  • Odpowiedz
@LewaRenkaBoga: Powiedz to kierowcom większych aut niż osobówek, gdzie wyprzedzanie to nie jest taka prosta sprawa. I jeszcze raz przeczytaj co napisałem o patrzeniu kawałek dalej poza czubek nosa, bo jak ja bym zagrodził trasę rowerzyście na 20 sekund to by mnie zwyzywał od najgorszych, a blokowanie kilkudziesięciu aut przez rowerzystów jest dla Ciebie ok.
  • Odpowiedz
to sama ścieżka jest gównianej jakości.


@NuclearCycling: Niektóre jezdnie są #!$%@? jakości, a obok leci zajebista asfaltowa DDR. Mogę sobie tam wjechać autem?
Jest DDR = bierz swój rowerek, bidonik i #!$%@? na ścieżkę.
  • Odpowiedz
@Dumdeedum: Mniej więcej 100% wypadków na drodze powodują pojazdy z silnikiem.
Mniej więcej 100% zatorów lub spowolnień drogowych to też ich wina/udział.
Ale jak tylko się rowerzysta pojawi, no to Janusz już swoje wie.
  • Odpowiedz