Wpis z mikrobloga

Propaganda antynauczycielska ma się bardzo dobrze i wiele kłamstw się wylewa po internecie, by oszukać i skłócić naród. Teraz kilka słów prawdy o zarobkach nauczycieli. Mam koleżankę 34 lata, uczy polskiego w liceum od 8 lat. Praca z powołania, zawsze chciała to robić i udało się jej znaleźć etat. Zarobki 2200 na rękę.

Jest dobra w tym, co robi, jest to jej pasja, serio. Jeżeli jednak nic się nie zmieni, ona zmieni pracę, a w jej miejsce przyjdzie ktoś o niższych kwalifikacjach. Z młodych po studiach już nikt nie chce pracować w szkole. Tylko melepety, które na dwójach ukończyły studia i za bardzo nigdzie indziej nie mają przyszłości.

#oswiadczenie #strajknauczycieli #strajk #nauczuciele #szkola
  • 5
Moja mama jest nauczycielką przez około 12-13 lat. Aktualnie kończy ostatni rok awansu na nauczyciela dyplomowanego i zarabia okolo 2400 zł. I jak czytam o 18 godzinach tablicowych i że to koniec pracy to mi się śmiać chce.

Prawda jest taka, że w ciągu miesiąca (w szkole podstawowej) jest conajmniej 1 zebranie rodziców, 1-4 rad pedagogicznych oraz bardzo często jest wysyłana na dodatkowe kursy, które również zabierają czas.
W szkole siedzi dłużej,