Wpis z mikrobloga

Szybkie pytanko. Po jakim czasie po przejściu na #keto zauważyliście spadek masy ciała czy ew. samego body fatu? I jaki to były mniej więcej wartości? Ja co prawda mam BMI w normie - 23, kiedyś było ok. 31. Ze 2-3kg chciałbym jeszcze zrzucić, ale do tego zejść z BF, a od dłuższego czasu oscyluję mniej więcej w granicach 15-17%. Głównie jest to brzuch. Kończyny są, że tak powiem chude :). Co prawda jestem dopiero 2 tygodnie na adaptacji, ale waga stoi w miejscu. Około 76kg plus minus. Generalnie jem z deficytem kalorycznym, zawsze to było około 1600kcal. Teraz oscyluję około 1800-1900kcal + IF. Więcej nawet bym nie przejadł, to mi wystarcza. Pytam, bo zawsze historie się zaczynają, że ktoś chudnie, że woda schodzi i glikogen itd., a u mnie bez zmian. Jak mówię, w sumie chodzi mi bardziej o tłuszcz, niż o wagę, ale zastanawia mnie ten brak jej spadku.
  • 26
@Krowoderski_Zuch: nagle odrzucenie weglowodanow i ladowanie tluszczy jest dla organizmu szokiem, a do tego ujemny bilans kaloryczny moze pogorszyc twoj stan. ja na adaptacji (ok. 4 tyg) oraz moi znajomi, jedlismy tyle na ile mielismy ochote, czasem nawet po 3-4k kcal dziennie bo na poczatku byl niezly glod po odstawieniu wegli. przez ten okres nie przytylem ani grama, waga ktora nagle spadla przez pierwszy tydzien to potem wrocila, a po adaptacji