Wpis z mikrobloga

  • 1
@MrsHyde dodaj oliwy do ciasta, wtedy będzie chrupiąca, nie sucha i będzie się piec szybciej. niech ci rośnie z 3 godziny minimum i wyrabiaj ja później rękoma, nie dotykając brzegów, żeby zostało w nich powietrze i piecz w piekarniku na max temperature. podczas nagrzewania piekarnika niech blaszka tez się podgrzewa i na gorącą wrzuć placek.
  • Odpowiedz
Do mąki 00 dobrze dodać semolinę/kaszę mannę. Ja na 500g mąki dodaje 50g kaszy manny i blachę podsypuję też nią.
Tak jak @ruszcz napisała do ciasta dodaję oliwę (2 łyżki stołowe). Zaczyn z drożdży rozrabiam z łyżeczką cukru. Dwie małe łyżeczki soli ale oddzielnie na koniec, żeby nie zabiło drożdży.
  • Odpowiedz
@MrsHyde: Typowa P0lka szczyt możliwości to upiec pizze no to teraz możesz siedzieć kolejne 10 lat na dupie przed netflixem ( ͡° ͜ʖ ͡°) P.S Mimo wszystko życzę smacznego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@skyluker: Zależy, wziąłem pod uwagę pieczenie na blasze. U mnie nawet przy piekarniku ustawionym na 250 stopni, niestety potrzebowała minimum 8–9 minut. Dopiero po nabyciu kamienia i konkretnym rozgrzaniu go w piekarniku trwa to szybciej, bo właśnie w granicach 4–5 minut.
  • Odpowiedz