Wpis z mikrobloga

@mat9: Dużo masz doświadczenia z tym? Jak zjadłem potrawę, w której jest ostry sos to zjedzenie takiej samej potrawy z ilością sosu x 5 by było dużo trudniejsze?
@MG78: Jeśli jednorazowy challange, to mimo wszystko najpierw zjadłbym bardzo tłusty posiłek. Kapsaicyna rozpuszcza się w tłuszczach, więc duże ilości tłuszczu ochronią nieco błonę śluzową żołądka i resztę przewodu pokarmowego.
@MG78: Jak nie masz problemów z układem pokarmowym w postaci wrzodów, nie masz ciśnienia >180/100 oraz żadnej astmy to możesz wg. mnie jeść nawet superhoty. Jednak stopniowo. Nie dodawaj od razu do kanapek po karolincei czy skorpionie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wokoło kapsaicyny urosło sporo mitów, z potwierdzonych naukowo to chyba tylko wspomaganie odchudzania, wytłuczenie pasożytów jelit i poprawa leczenia raka prostaty.

@paramyksowiroza: no właśnie ja
@MG78: zależy jak twój organizm reaguje na ostre, jednrazowe zjedzenie nawet dużych ilości ostrego nie jest szkodliwe, przy ciągłym jedzeniu tych najostrzejszych potraw można się nabawić nadwrażliwości, przez co twój organizm po zjedzeniu średnio ostrego posiłku będzie starał się jak najszybciej wydalić kapsaicynę z organizmu -> efekt przeczyszczający.

Jeżeli masz wrzody/nadżerki warto zadbać o ochronę śluzówki żołądka, czyli zjeść przed coś bogatego w śluzy. Na przykład siemię lniane.

W przypadku chorób