Wpis z mikrobloga

Trochę to trwało ale mogę już pokazać Karasia. Wołam @wacek_1984 bo o to prosił.
Dla przypomnienia jest to PZL 23 Karaś 1:72 od IBG. Mój pierwszy plastikowy model.

Fotki: https://photos.app.goo.gl/dCYwS6xcuePKtjET8

Tablica i pasy od Yahu, szklarnia własnego wyrobu, a wewnątrz większość robione od podstaw. Nie jestem do końca zadowolony ale bawiłem się przednio. Budowa trwała miesiąc.
Zapraszam do obserwowania tagu #modelarskarzeznia będę co jakiś czas coś wrzucał.

#modelarstwo #samoloty #chwalesie
Rzeznik124 - Trochę to trwało ale mogę już pokazać Karasia. Wołam @wacek_1984 bo o to...

źródło: comment_Jmd1iNkYWxFG1jD3NSd5470RljgWniVN.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@FAZZY_bez_humoru: chyba od czegoś trzeba zacząć. Była maskowana i malowana z aerografu, jednak po ściągnięciu taśmy "postrzępiło" mi namalowane ramki.

Zestawowa była pewnie 5 razy grubsza i nie wyglądałoby to dobrze.
  • Odpowiedz
@Rzeznik124: no jasne, że od czegoś trzeba, ale to nie znaczy, że jak pierwszy raz to #!$%@? fuszerkę :P
nie wiem czy maskowałeś, ale wydaje mi się, że zbyt gęstą farbą malowałeś i musiało coś podciec pod maskę skoro przy zerwaniu aż tak postrzępiło - spróbuj użyć parafilmu jak taśmy tamiya ci nie podchodzą
to trzeba było z zestawowej owiewki zostawić ramki, wyciąć szkło, pomalować, a potem wstawić cieńsze oszklenie
albo
  • Odpowiedz