Wpis z mikrobloga

Zmotoryzowane mireczki ( #motomirki ?) mam zagwozdkę drogową,
czy na skrzyżowaniach można zmieniać pas będąc na pasie do jazdy prosto? Dobrym przykładem będzie skrzyżowanie Hucisko w #gdansk . Są na nim dwa niezależne bezkolizyjne sygnalizatory świetlne. Skrzyżowanie jest od dłuższego czasu wyregulowane w taki sposób że rzadko ktoś utknie na skrzyżowaniu ZA pierwszym sygnalizatorem, PRZED drugim. W godzinach szczytu zbiera się tam dwa razy więcej aut niż jest w stanie pomieścić pas do lewoskrętu (auta blokują jeden pas jadący prosto), nie raz widziałem auto które wykonywało manewr taki jak na załączonym przeze mnie profesjonalnym schemacie, dzięki czemu nie traciły czasu na stanie w kolejce. Dodam dla niekumatych że zielone światło do jazdy prosto (nie widać na schemacie) pali się dłużej i zapala się szybciej. Raz wypróbowałem ten sposób i działa elegancko, robiąc to zawsze zyskałbym wiele czasu na swoje pasje, których jeszcze nie odnalazłem.
W komentarzu symulacja sytuacji, auto to czerwona kreska ( ͡° ͜ʖ ͡°) .
Google maps
#motoryzacja #bekaztransa #trojmiasto
positiveVibe - Zmotoryzowane mireczki ( #motomirki ?) mam zagwozdkę drogową,
czy na ...

źródło: comment_UiUqpZWELyPh1XLfVbvOjgkZp22D4GR1.jpg

Pobierz
  • 12
@positiveVibe: jakbyś zdawał na prawo jazdy w Gdańsku to byś wiedział że na skrzyżowaniach z wyspą w centrum jeździ się z głęboką powagą, zajmując odpowiedni pas dwa kilometry wcześniej i nie robi jakichś dzikich manewrów. Szczerze mówiąc nie widuję takich wygibasów tam nigdy.
@positiveVibe: Można zmieniać pasy (zwłaszcza na rondzie) i nie słuchaj #!$%@?, że komuś tam korona z głowy spadnie, jak to zrobisz, bo ośmielisz się przesunąć o pięć metrów bliżej krawędzi jezdni poprzecznej. Później wyjeżdżają tacy na drogi i stoją w siedmiu na środkowym pasie tak, że ani z jednej, ani z drugiej nie idzie ich ominąć i samemu stoisz na czerwonym.
@positiveVibe: podejrzewam, że tam miała być ciągła, ale jak zwykle #!$%@? sprawę xD
co prawda masz na pasach rozrysowane strzałki, który pas do czego służy, więc średnio, ale z drugiej strony jest przerywana, więc dozwolone.. jeździj jak chcesz, jak bagiety się dojebią to nie przyjmuj mandatu, bo nawet nie ma za co karać