Wpis z mikrobloga

Mirki, czy lipiec to jest dobry okres na wyjazd do Konstantynopolu po drodze zahaczając o kraje Bałkańskie? Nie będzie za gorąco? W ostatnie lato w Majówkę mieliśmy po 28 stopni, i było wręcz idealnie (5 stopni więcej to za dużo :D ), a lipiec i południe Europy wydaje mi się piekielnie niekomfortowe :D
#autostop #podroze #podrozujzwykopem
  • 6
@Piz-dur: byłem jakieś 2 tygodnie na małym tripie po Budapeszcie, Belgradzie, Sarajewie 2 lata temu i temperatura poniżej 30 nie schodziła, a gdzieniegdzie dochodziło do +42 co było udręka żeby tylko gdziekolwiek wychodzić, ale nadal było warto i polecam, bój rdzenie dobre, całkiem tanio i mega pozytywnie nastawieni ludzie
mnie by już było za gorąco


@Neoplan: Przede wszystkim to będzie duszno. To + brak klimatyzacji w wielu miejscach to udręka. Jak dla mnie latem do życia jest tylko Portugalia - zachód Maroko, bo tam #!$%@? od oceanu i da się dychać nawet jak jest 40*C.
@Piz-dur: już bardziej na południu, Bułgaria/Grecja nawet przy temperaturze 28 stopni jest nie do wytrzymania, bo jest duszno, nieustanne wrażenie, że słońce jest bliżej. Ja bym Ci proponował przełożyć wyprawę na drugą połowę sierpnia i dalej, jeśli naprawdę chcesz uniknąć gorąca i masz możliwość. A jeśli nie, no to jedź w lipcu, dużo wody i czapka i nic Ci nie będzie.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jonproton: myslalem jeszcze ewentualnie koncowce sierpnia, ew. wrzesniu, moze to by byl lepszy termin.
@sked: Slyszalem duzo o tym ich pozytywnym nastawieniu, dlatego chcialbym sie przekonac na wlasnej skorze. No i ciekawi mnie podobienstwo naszych jezykow, ciekaw jestem jak z podobienstwem w mentalnosci :)
@postacie: @Neoplan: No zobaczymy, na razie sie tak zastanawiam glosno, chociaz warto byloby powoli zaczac planowac. Z drugiej strony w lipcu to bedzie w
@Piz-dur: ja mam tylko pozytywne odczucia, właściciel pensjonatu w Belgradzie, który miał swój bar i miałem z siostrą nielimitowany dostęp do piwa czy domowej roboty wina, jakaś rodzina w Sarajewie, która na nasz widok i pytanie o jeżdżący autobus sama zaproponowała, że nas podwiezie do pensjonatu mimo, że było w aucie jakieś 7 osób, pyszna kuchnia, podobieństwo języków jest, ja byłem na etapie rozmowy polsko-rosyjsko-serbskiej i bez problemów dało się dogadać