Wpis z mikrobloga

#android #smartphone #audio #daw #produkcjamuzyki mam pytanie dla uzytkownikow ktorzy posiadaja jakies doswiadczenie w nagrywaniu filmikow z graniem na instrumencie smartphonem. Czego oczekuje:
1. Filmik jest nagrywanym moim smartphonem z androidem
2. Dzwiek do nagrania musi wchodzic z mojej kartu dzwiekowej
3. Dzwiek wchodzi przewodem stereo do smartphone
4. Korzystam z aplikacji jak open camera ktora umozliwia wykorzystanie eksternal audio.
5. Dzwiek musi byc polaczony od razu z nagraniem wideo(zadnego montazu)
Jakie sa ograniczenia:
1. Moj smartphone posiada wejscie mikrofonowe mono :(

Jesli ktos mial doswiadczenie w podobnek kwestii zachecam do komentowania i probobowania wlasnych propozycji. Poszukuje jakiegos interfejsu dzwiekowego, mam Samsunga Galaxy. Jestem otwarty na propozycje
Pobierz
źródło: comment_nG0d5g45x3XmqYjzYcu9qXabZsepudfi.jpg
  • 17
@Gr3gor: mysle, że raczej tak interfejs z wyjsciem sluchawkowym raczej sie nie sprawdzi, bo w smartphone'ach jest wejscie mikrofonowe mono. Ale gdyby taki interfejs ala iRig miał wyjscie ale jako np. USB C to miało by sens. Tylko pytanie, czy ktoś kiedyś słyszał o czymś takim. Bardzo mi zalezy na takim urzadzeniu, koniecznie muszę dowiedzieć się czy cos takiego jest ;p
@Gr3gor: to jest fajne ten Sonicport, ale dedykowane do urządzeń Apple z serii iPhone . ciekawe rozwiązanie, jesli nie ma alternatywy dla Androida, zdecydowanie sprawa warta wzięcia pod uwagę. dzięki za udzielanie się pod tagiem.
oczywiście jesli nie znajde stosownego rozwiązania dla opcji z Androidem, to zwyczajnie kupie sobie iPhone'a.
Natomiast Android ma ten plus ze świetnie współpracuje z kontem google'a i mozesz praktycznie blyskawicznie opublikować nagranie na swoim koncie google/youtube.
@Gr3gor: ale wejscie mikrofonowe jack w smartphone'ach jest zawsze mono. Chyba nie ma smartphone'ów z wejsciem mikrofonowym stereo, nie ? więc to chyba nie pomoże. To chyba musiałby być prędzej, interfejs z wyjściem na USB
@Gr3gor: fajna sprawa że zadziała ze wszystkim, super że jest tańszy, ale akurat ja byłbym w stanie wywalić na taki interfejs nawet 7 stów, byle by działał. montowanie filmów w ogóle nie wchodzi w grę, nie mam na to czasu, to musi być szybki strzał, od razu sklejone z dzwiękiem z karty dźwiękowej, bez redukcji sygnału. Już kupiłem sobie taką kamerkę - zoom q4 , kamera ma liniowe wejscie stereofoniczne, i
@Gr3gor: wiec dalej cisnę ten temat, aczkolwiek to rozwiązanie z applem może też być jakimś wyjsciem z sytuacji tylko to już plasuje się na większe koszta niz taki potencjalny interfejs z podlaczeniem do androida