Wpis z mikrobloga

Wczoraj pod znaleziskiem podałem link do artykułu, z którego wynika, że homoseksualiści żyją krócej: https://www.wykop.pl/link/4871925/dzieci-z-teczowych-rodzin-czesciej-mysla-o-popelnieniu-samobojstwa/
Homoseksualizm skraca życie bardziej, niż palenie papierosów, a do tego opisane skrócenie życia było nie przed, a po zalegalizowaniu małżeństw jednopłciowych i innych przywilejach.

Początkowo byłem plusowany, ale po kilkudziesięciu minutach zleciały się neuropejskie homokomanda i mnie zaminusowały, przy czym nikt nawet nie wytknął, w czym się myliłem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak się napisze jakąś tezę na wykopie to neuropki zaraz zlatują się z "instytut danych z dupy hehe", "źródło prawaku", co samo w sobie może nie jest złe, ale jak da się źródło, to cię minusują. Taki wasz obraz, neuropki. Źródło to nie żadna gazeta z kolorowymi obrazkami, tylko największe na świecie archiwum artykułów medycznych.

Link do badania:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2636618/
Mortality was markedly increased in the first decade after same-sex marriage
Wnioski:

Despite recent marked reduction in mortality among gay men, Danish men and women in same-sex marriages still have mortality rates that exceed those of the general population. The excess mortality is restricted to the first few years after a marriage, presumably reflecting preexisting illness at the time of marriage. Although further study is needed, the claims of drastically increased overall mortality in gay men and lesbians appear unjustified.


Ale przecież każdy neuropek wie, że prawda jest dobra, ale tylko jak jest po lewej stronie ( ͡º ͜ʖ͡º)

#1000manipulacjineuropy #bekazlewactwa #neuropa #4konserwy
  • 13
@DisNaLiroja: Bo nie wzrosła drastycznie, wnioski z badania są takie, że śmiertelność jest większa niż u ogółu populacji, wzrost śmiertelności jest głównie u świeższych par. Czytaj całą treść, a nie wybiórczo.
@DisNaLiroja: Wiesz w ogóle co to jest SMR? Zdałeś matematykę na maturze w ogóle? Jeśli przy porównaniu podpopulacji do populacji mamy dodatnie SMR, to podpopulacja #!$%@? się mniejszą średnią długością życia. Nie trzeba matematyki wyższej, żeby to wydedukować.
@DisNaLiroja: Mam to wyprowadzić? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zawodowo może nie mam do czynienia ze statystyką, ale naukowo już tak, bo studiuję matematykę. Rozkład prawdopodobieństwa długości życia w większości populacji moźna modelować rozkładem normalnym, jedynie jest on nieco podwyższony dla wieku produkcyjnego z powodu wypadków. Oczywiście są też inne modele, ale dają podobny rozkład, jedynie mają więcej parametrów. Jeśli w dwóch populacjach mamy takiego typu rozkład, ale
@PanFizyk: pewnie bo im nie pasują wnioski, ale Ty też wyciągasz te wnioski bardzo swobodnie, np. napisałeś tam „śmiertelność wśród homoseksualistów wzrosła po zalegalizowaniu związków partnerskich i innych przywilejach”, podczas gdy badanie w ogóle tego nie porównuje, bo dotyczy par po roku 1989 i:

We utilized favorable opportunities for conducting nationwide epidemiologic studies in Denmark to identify a cohort of more than 8000 persons whose only eligibility criterion was that they
@PanFizyk: Długości życia, a raczej przeżycia, nie modeluje się rozkładem normalnym, lecz modelem De Moivre'a, modelem Gompertza lub rozkładem wykładniczym. Dodatkowo, skoro nie zajmujesz się statystyką, to możesz nie wiedzieć, że istnieje coś takiego jak korelacja pozorna - w badaniach statystycznych należy brać pod uwagę czynniki nie występujące w modelu. Dla przykładu: istnieje badanie statystyczne pokazujące idealną zależność regresyjną pomiędzy ilością jedzonej w Australii czekolady i ilością produkowanego prądu w tym