Wpis z mikrobloga

Mirki,
dziś byłem świadkiem rażącej niekompetencji Straży Miejskiej Miasta Poznania.
Wychodząc do pracy, około godziny 7:10-7:15 na os. Bohaterów II Wojny Światowej 33 (obok starego Livio, przed przedszkolem) stał pojazd marki Dacia o numerze rejestracyjnym PO500US w malowaniu srebrno-niebieskim. Pojazd ten stał dokładnie w tym miejscu. Podszedłem do pojazdu, zapukałem w drzwi. Pan siedzący na miejscu pasażera otworzył i nie patrząc na mnie odbyliśmy dialog:
[J]a: Dzień dobry, stoi Pan na drodze przeciwpożarowej.
[P]an z Dacii: To nie jest droga przeciwpożarowa.
J: Jest, oprócz tego jest to strefa zamieszkała i parkowanie dozwolone jest tylko na miejscach do tego wyznaczonych.
P: Wykonuję czynności służbowe.
J: Jeśli tak, to powinien Pan mieć włączone sygnały świetlne oraz dźwiękowe będąc w ruchu lub tylko świetlne na postoju, a żadne z nich nie są włączone.
P: Pan wie czym są czynności służbowe?

Na tym nasz dialog się zakończył. Bo niemiły Pan z Dacii zamknął drzwi i tyle. Drzwi otworzył pan kierowca, który się nie odezwał i patrzył na mnie. Do pana kierowcy powiedziałem, że życzę miłego dnia i poszedłem w swoją stronę. Kierowca odpowiedział, że również życzy miłego dnia.

Podsumowując:
A. Pojazd stał w miejscu niedozwolonym miejscu bo droga p-poż (parę tygodni temu zrobili akcję blokad dla wszystkich co stali tam gdzie oni teraz oraz po drugiej stronie pawilonu).
B. Pojazd stał w miejscu niedozwolonym miejscu bo strefa zamieszkała i brak tam wyznaczonych miejsc postojowych
C. Pojazd stał w taki sposób, że utrudniał wyjazd z posesji przedszkola
D. Pojazd jeśli był w trakcie wykonywania czynności służbowych nie był prawidłowo oznakowany.

W związku z posiadanym czasem, zgłosiłem sprawę do Komendanta Straży Miejskiej (ad D.) oraz na Policję z powodu stworzenia zagrożenia poprzez zastawianie drogi p-poż.

Pozdrawiam,
Ja.

insystem - Mirki, 
dziś byłem świadkiem rażącej niekompetencji Straży Miejskiej Mias...

źródło: comment_FR1zMWc9hbx0gaKceQRVa8DawK8TfLrr.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
W związku z posiadanym czasem, zgłosiłem sprawę do Komendanta Straży Miejskiej (ad D.) oraz na Policję z powodu stworzenia zagrożenia poprzez zastawianie drogi p-poż.


@insystem: I bardzo dobrze. Mam nadzieję, że wykroczenie starannie udokumentowałeś.
  • Odpowiedz
@insystem: I bardzo dobrze. Mam nadzieję, że wykroczenie starannie udokumentowałeś.


@r4do5: W tym przypadku wystarczy zdjęcie z telefonu, które posiada dane EXIF w których to mój telefon automatycznie umieszcza lokalizację zdjęcia oraz czas uwiecznienia fotki.
  • Odpowiedz
Można rzecz że godne pochwały twoja interwencja ale z góry można było założyć że niewiele to poskutkuje. Straż miejska to plaga na którą nie ma lekarstwa. Ale gratuluję odwagi.
  • Odpowiedz
@insystem: No, ale przydałoby się, żeby był pięknie widoczny numer rejestracyjny, numer pojazdu, facjaty strażników, i że pojazd faktycznie stoi tam gdzie stał.

@VViking: Oni codziennie łamią prawo, wystarczy regularnie zgłaszać wykroczenia na policję. Można też spróbować zrobić uchwałę obywatelską o ich likwidacji w swoim mieście.
  • Odpowiedz
@VViking: Oni codziennie łamią prawo, wystarczy regularnie zgłaszać wykroczenia na policję. Można też spróbować zrobić uchwałę obywatelską o ich likwidacji w swoim mieście.


@r4do5: Osobiście uważam, że są potrzebni. Robią masę roboty. Ale to nie znaczy, że powinni ją robić po łebkach. Nic nie kosztuje ich włączenie świateł niebieskich, a wtedy na bank nikt by się nie przyczepił.

@insystem: No, ale przydałoby się, żeby był pięknie widoczny numer rejestracyjny,
  • Odpowiedz
@insystem: Wg mnie właśnie tam gdzie trzeba to ich nie ma, a szukają na siłę komu dać mandat za picie w krzakach albo za parkowanie na klepisku. Spróbuj zadzwonić to powiedzą, że przyjadą jak przyjadą a faktycznie wcale nie przyjadą.
  • Odpowiedz
@insystem: Naprodukowałeś się, a właściwie jedyne wykroczenie jakie popełnili to postój pojazdem poza miejscem wyznaczonym w strefie zamieszkania (przy założeniu, że czynności wyjaśniające potwierdzą, iż strefa zamieszkania była prawidłowo oznakowana). Jeśli sprawa zakończy się zastosowaniem środka karnego będzie to stówka mandatu i 1 pkt. karny. A zapewne skończy się na zastosowaniu środków oddziaływania wychowawczego w postaci pouczenia kierowcy. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z jednej strony szlachetne -
  • Odpowiedz
@insystem: Naprodukowałeś się, a właściwie jedyne wykroczenie jakie popełnili to postój pojazdem poza miejscem wyznaczonym w strefie zamieszkania (przy założeniu, że czynności wyjaśniające potwierdzą, iż strefa zamieszkania była prawidłowo oznakowana).


@Tomcio_W: Śmiem się nie zgodzić, bo cała tamta droga (po tej stronie bloku) jest drogą p-poż. I jest tak oznakowania i prawidłowo oznakowana. Mniej więcej w tym miejscu (załącznik). Strefa zamieszkała tez jest poprawnie wyznaczona - sprawdzałem, zgłaszałem uwagi do
insystem - > @insystem: Naprodukowałeś się, a właściwie jedyne wykroczenie jakie pope...

źródło: comment_Ph5RLEF44UWm6TuzxgoQWFww9E0Sl0RN.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@insystem: A wskaż mi proszę jakikolwiek zapis w prawie o ruchu drogowym mówiącym cokolwiek o postoju/zatrzymaniu pojazdu na drodze przeciwpożarowej? Podpowiem - nie ma takiego. A jedynie na podstawie przepisów obowiązujących w pord można prowadzić czynności wobec kierujących pojazdami. Jak znam taryfikator, też próżno w nim szukać jakiejkolwiek kary za parkowanie na takich drogach.

Droga przeciwpożarowa to jedyne pojęcie "informacyjne" nie rodzące żadnych konsekwencji prawnych. Jeśli zarządca nie ustanowił na niej
  • Odpowiedz
Kwestię drogi przeciwpożarowej omówił już @Tomcio_W (to coś jak np wieszanie tablicy z kopią znaku B-36 przez rady osiedlowe na wiatach śmietnikowych - nie jest to w żaden sposób wiążące oznakowanie). Co do samej strefy - obowiązuje w niej zakaz postoju, nie zakaz zatrzymywania się. Odczekałeś tam minutę i dopiero podszedłeś? Jeśli już tak się czepiamy SM to róbmy to skrupulatnie. Możecie być w szoku ale tak, tam też pracują ludzie (
  • Odpowiedz
O, słuszna uwaga @ApfelXDD - na to wczoraj nie zwróciłem już uwagi.

Podobnie można także rozłożyć na czynniki pierwsze kolejny zarzut autorstwa @insystem, tj. "C. Pojazd stał w taki sposób, że utrudniał wyjazd z posesji przedszkola".

art. 49, pkt. 2 ust. 1. pord mówi wyraźnie - zabrania się postoju w miejscu utrudniającym wjazd lub wyjazd, w szczególności do i z bramy, garażu, parkingu lub wnęki postojowej ; - w przypadku tego
  • Odpowiedz
@insystem: ale się pienisz - idź lepiej popatrz, czy kopert dla niepełnosprawnych ktoś nie zastawia, czy przed przejściem dla pieszych obok szkoły nie stoi

wykroczenia tutaj nie ma w związku z art. 1 KW
  • Odpowiedz