Wpis z mikrobloga

6/10

Fabuła sie rozjeżdża, czasami nawet przynudza. CGI pozostawia wiele do życzenie, ale niektóre sceny walki całkiem spoko. Obejrzałem go po wpadnięciu na dokumento o takim typie co odkopał antyczne sposoby strzelania ze strzał, gdzie dotarł do zapisków i ćwiczył do momentu aż wystrzeliwał 2-3 strzały na sekunde. Ogólnie goś jest zajebisty i robi jutuby. Był też doradcą merytorycznym apropo łucznictwa. Ten dokument lepszy od samego filmu: https://www.youtube.com/watch?v=DZsQmlZclTo

#film #ciekawostki #lucznictwo
Pobierz
źródło: comment_0WtHQgz9F6dAWrtxcefCE75dCTQ2wIxR.jpg
  • 12
takim typie co odkopał antyczne sposoby strzelania ze strzał


@tylkoatari: ten gość to robi co najwyżej tanie sztuczki - w trakcie łucznictwa konnego się strzela celnie, szybko i skutecznie :)
@tylkoatari: tylko, że zanim on to "odkrył" to te metody były powszechnie znane i w łucznictwie konnym stosowane :) No i jest taka różnica, że w trakcie zawodów konnych to strzał musi wyjść... a w przypadku takich filmów nigdy nie wiesz, ile razy on próbował strzelić, nim w końcu mu się udało :)

Porównuje się chociażby z Lajosem Kossaiem (w 34 sekundzie), tylko że Lajos to powtórzy strzelając konia na 50
@tylkoatari: tak sobie oglądam jego film... i najgorsze, że on "jarmarczne sztuczki" nazywa łucznictwem historycznym. A historycznie to należało strzelać szybko... ale jednak z pełnego naciągu, silnie. Bo tylko taka strzała przy trafieniu miała jakikolwiek wpływ na przeciwnika. Kilka szybko wypuszczonych strzał z lekko naciągniętego łuku... no nie miało żadnego historycznego sensu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
6/10

Fabuła sie rozjeżdża, czasami nawet przynudza.


@tylkoatari: Jak dla mnie film max 4/10. Fabuła beznadziejnie płytka i totalne przeładowanie akcją oraz efektami specjalnymi. Gdy się przymknie oko na wszystkie idiotyzmy, nie tylko te związane z łucznictwem, to film i tak jest słaby nawet jak na typowego kinowego "popcornowca".

Obejrzałem go po wpadnięciu na dokumento o takim typie co odkopał antyczne sposoby strzelania ze strzał, gdzie dotarł do zapisków i ćwiczył