Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Studiował ktoś bądź studiuje filologię czeską?
Jestem w klasie maturalnej i od pewnego czasu zastanawiam się nad tym. Nie mam jakieś wiedzy o Czechach poza wycieczką w dzieciństwie oraz nie znam języka. Ale czuję, że chciałbym się tego uczyć i powiązać z tym moją przyszłość. W moim mieście nie ma tego kierunku więc musiałbym wyjechać do Wrocławia albo Poznania czy Katowic albo Krakowa (nie pamiętam gdzie jeszcze można to studiować).
Warto to studiować? A jeśli tak to gdzie najlepiej?

#studia #studbaza #czechy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  • 25
@AnonimoweMirkoWyznania: ja kończyłem studia tam w 2014, jak zaczynałem to nie było bohemistyki per se tylko filologia polska z językiem czeskim. generalnie znałem ludzi stamtąd i mocno #!$%@? na poziom tych studiów. generalnie klimat katedry jest bardzo dziwny, wszyscy mają na wszystko #!$%@?. zdarzał się takie akcje jak odwołanie zajęć bez żadnej informacji, problem ze złapaniem wykładowcy, żeby coś zaliczyć. ja ze swoich studiów ogólnie jestem zadowolony, jakbym miał drugi raz
@jjjapan: no i witam, z tego co widzę na fb to gęby nic a nic się tam nie zmieniają. klimat tam jest dość toksyczny, sporo fajnych ludzi stamtąd odeszło przez to co Zielak wyrabia ( ͡° ͜ʖ ͡°) a rosyjskiego kto tam teraz uczy?