Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Studiował ktoś bądź studiuje filologię czeską?
Jestem w klasie maturalnej i od pewnego czasu zastanawiam się nad tym. Nie mam jakieś wiedzy o Czechach poza wycieczką w dzieciństwie oraz nie znam języka. Ale czuję, że chciałbym się tego uczyć i powiązać z tym moją przyszłość. W moim mieście nie ma tego kierunku więc musiałbym wyjechać do Wrocławia albo Poznania czy Katowic albo Krakowa (nie pamiętam gdzie jeszcze można to studiować).
Warto to studiować? A jeśli tak to gdzie najlepiej?

#studia #studbaza #czechy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  • 25
@AnonimoweMirkoWyznania: ja studiowałem np. filologię serbską bo się tym interesowałem. zawodowo moje życie potoczyło się trochę inaczej ale przez jakiś czas miałem fajną pracę z wykorzystaniem języka serbskiego i chorwackiego. ludzie, którzy się jarali studiami (a nie poszli tam od niechcenia) generalnie skończyli fajnie. pro tip: lepiej iść na jakąś mało popularną filologię niż anglistykę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
OP: @uhu8: nie wiedziałem, że w Warszawie też mają bohemistykę. Dzięki za link
@boloney: czyli Poznań twoim zdaniem odpada? Tam studiowałes? Ja chciałbym uczyć się czeskiego i coś dowiedzieć się o kulturze Czech. Nie wiem czy to wystarczająca motywacja, ale zawsze jakaś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ramionko: koleżanka mojej siostry studiuje filologie angielską w Warszawie i narzeka na wszystko xd

Ten komentarz został dodany