Wpis z mikrobloga

Potrzebuję whisky dla teścia, który lubuje się w mocniejszym (wydaje mi się, że torfowym) smaku, a Jamesona określił mianem soczku. Fajnie byłoby jakby udało się znaleźć coś w cenie około 150zł. Zależy mi głównie na smaku (może być 0.5l), więc wygląd butelki lub opakowania schodzi na drugi plan. Czy znacie jakieś takie smaki godne polecenia? ()

#pytanie #whisky #alkohol
  • 25
@TheMan: @ArRog: @tranc: @beefislife: dziękuję Wam za sugestie. dzisiaj będę chciał trochę posprawdzać sklepy, w poszukiwaniu tych buteleczek lub jakiejś promki. ()

niestety jakiekolwiek wyczytane recenzje nie mówią mi zbyt wiele poza tym, że to dobre alkohole oraz są torfowe, czyli powinny się sprawdzić. może macie jeszcze jakieś sugestie? byłbym bardzo wdzięczny.
@beefislife: no właśnie zacząłem się obawiać, że mogę przesadzić i lepiej wybiorę coś bezpieczniejszego, tj. Twoje porpoyzycje oraz @tranc i @ArRog wydają mi się fajne. zadecyduje tylko kwestia dostępności w sklepach i ceny. btw. czy "medyczna" whisky jest serio pożądana i lubiana? osobiście nie umiem sobie tego wyobrazić ()
@pieczarkowy tak, jest. :) Laphroaig jest #10 najlepiej sprzedająca się whisky single małt, "ulubiona whisky księcia Karola" a pachnie jak stara skórzana kurtka albo wypastowane świeżo buty, albo jak taka wymyta podłoga w szpitalu i jest pyszna!
@tranc: @beefislife: @ArRog: @TheMan: zawołam Was, może Was to zainteresuje. zrobiłem dzisiaj przegląd wszystkich marketów w okolicy i ceny prezentowały się następująco:

Ardbeg 10yo: Al Capone 240zł, Auchan 166zł
Laphroaig 10yo: Tesco 160zł, Carrefour Express 180zł, Auchan 150zł
Talisker 10yo: Tesco 189zł, Eleclerc 160zł (w promocji z 190zl, bez pudełka), Carrefour Express 200zł (w pudełku), Auchan 177zł, Al Capone 220zł
Caol Ila 12yo: Auchan 184zł

Lidl/Biedronka/Żabka brak.

Najkorzystniej
@TheMan: Rzeszów

@beefislife: chyba wezmę Ardbeg, ponieważ teściowa jest lekarzem i może mieć uraz do medycznych zapachów
( )

@tranc: super, dziękuje bardzo. jeszcze sprawdzę ceny w bi1 i Kauflandzie, może się jakaś promka trafi. dziwi mnie różnica ceny między Auchan, a monopolowym... 73zł na Ardbegu, masakra.
@beefislife: @tranc: w bi1 brak, w Kauflandzie to samo. jest dużo innych, bez promocji. jadę zaraz do Auchan, ale co kupię to nie wiem... rzucę monetą. chcę zobaczyć minę teścia, a mam nadzieję, że nie pił żadnej z tych dwóch jeszcze
()
@tranc: akuratnie miałem po drodze do mechanika, więc pojechałem jeszcze tam.

wybrałem Ardbeg 10yo... mam nadzieję, że trafię w gust teścia i, że się ucieszy. najprawdopodobniej się niczego nie spodziewa, a z pewnością nie whisky. dwa lata temu kupiłem mu zestaw Red Label z szklankami, więc teraz mu to wynagrodzę czymś dużo konkretniejszym
(). dzięki za pomoc Mireczku. jeśli w jakimkolwiek stopniu Cię zastanawia