Wpis z mikrobloga

Mieszkam w starej czynszówce i mam problem z sąsiadami z góry. Są bardzo uciążliwi, hałasują, biegają (dzieci chyba) po domu a że to jest stara kamienica to u mnie dosłownie trzęsie się sufit i lampa. Czasem wstajemy na równe nogi jak coś łupnie bo myślimy że to sufit runie. Policja coś tam spisze i nic z tym nie robi. Prywatny właściciel rozkłada ręce, mówi że skoro płacą to on nic z tym nie może zrobić chociaż sam by pewnie też się chętnie pozbył. Znalazłem zapisy w ustawie że można się powołać na uciążliwość

Art. 11 ust. 2 pkt 1) Ustawy o ochronie praw lokatorów przewiduje możliwość wypowiedzenia umowy najmu mieszkania w następujących przypadkach...

– wykraczanie w sposób rażący lub uporczywy przeciwko porządkowi domowemu, co czyni korzystanie z innych lokali >uciążliwym.


Przy czym przed złożeniem wypowiedzenia konieczne jest pisemne upomnienie najemcy do zaniechania naruszeń umowy, ktoś już coś takiego robił. Może macie wzór jak ma wyglądać takie pismo to zrobię i dam właścicielom bo oni sami raczej nie zrobią tego.
#wynajem #mieszkanie #pytaniedoeksperta #prawo #nieruchomosci
  • 8
@poradnikspeleologiczny: ja na jego miejscu bym się obawiał, że "wychodząc" lokatorzy zdemolują lokal
i może nawet się ich pozbędzie, ale wpakuje się w koszty remontu, ewentualnych zaległości w płatnościach
chyba że właścicielowi będzie zależało na remoncie, bo planuje drożej wynająć
@Goglez: Ja dłużej i jestem jedynym sąsiadującym z nimi przez sufit. Raz wezwałem policję bo była impreza jakaś i już naprawdę się nie dało wytrzymać. Skakanie z wersalki na podłogę przy takim budynku to masakra dla sąsiadów. Dla ułatwienia zobrazowania sobie sytuacji dodam że tu mieszkają w większości ludzie z dawnego tzw. kwaterunku więc nie ma możliwości jakiegokolwiek dialogu.
@fishchip: To jest ponad 100-letnia chata, jakiekolwiek prace wymagają zgody konserwatora zabytków, wszystko by było za drogie a czynsze niskie bo ludzie tu mieszkający to w większości biedota, tak jak pisałem wcześniej kwaterunek dawny. Każdy powinien się dostosować do warunków budowlanych bo się nie zmienią a żyć trzeba i wszystkim należy się odpoczynek we własnym domu.