Wpis z mikrobloga

Dajcie plus bo może pomóc kilku osobą

TL:DR


2012 złe samopoczucie , osłabienie, ogólne zmęczenie ból pleców - lekarz rodziny "... narzekasz jak stary dziadek"
2013 pierwsze zawężenie pola widzenia(bo bokach ciemno) po 20 minutach przeszło
2014 potężny ból głowy, nie idzie nic zrobić, diagnostyka leży, neurolog że mi się neurony przegrzały dlatego miałem zawężenie pola widzenia a aktualne bóle głowy to migrena, oprócz tego przytępienie na umyśle problemy ze zrobieniem podstawowych czynności
2014 za sugestią nowego lekarza rodzinnego zrobiony test western bolt na boreliozę - wynik pozytywny(no cóż co roku 6 kleszczy mam)
2015 styczeń dostałem się do zakaźnika, po objawach i teście na bank borelioza - stwierdził lekarz(no oprócz tego miałem w całym życiu ok 70 kleszczy , zaś w wieku 14 lat rumień-wówczas dermatolog stwierdził nie ma co się martwić przejdzie)

Objawy:
- Osłabienie, nie taka sama wydajność jak kiedyś
- Szybkie męczenie się
- Problemy z myśleniem , z organizacją, wizualizacją, wsadzenie naczyń do zmywarki było niczym skonstruowanie bomby atomowej
-Odrealnienie
-problemy ze snem, sen był ale krótki i bardzo płytki, najdrobniejszy szmer wybudzał
- Bardzo silne bóle
- silny ból głowy podczas potrząsania
- przewlekłe zapalenia jelita, żołądka, przełyku

2015luty rozpocząłem kurację antybiotykami (ILADS), ogólnie tendencja zwyżkowa jeśli chodzi o samopoczucie, dowiedziałem się dzięki temu że to co uważałem za normalne, normalne nie jest, średnio co 2 -3 miesiąc podczas leczenia miałem strzały normalnego samopoczucia, coś cudownego

Pierwsza najlepsza poprawa nastąpiła po Acyzyna + Rimpaficyna + metronidazol
Objawy (które nie wiedziałem że są jakimiś objawami)
- Mocna potliwość bez powodu
- dreszcze
- problemy z pamięcią
- złość / zmienność nastrojów
- mówienie odwrotności.(w świadomość miałem że powiedziałem dobrze, a w rzeczywistości powiedziałem co innego :/)
- problemy z mówieniem i wyrażaniem tego co mam w głowie
- swędzenie całego ciała
- opadnięta lewa strona twarzy

2016 doszły bóle stawowo mięśniowe jak i osłabienie lewej strony ciała(jestem leworęczny a tu prawa rękę stała się silniejsza niż lewa)

2017lekarz stwierdził ze kończymy z leczeniem bo nic więcej nie osiągnie
kolonoskopia/gastroskopia
zostało tylko przewlekłe zapalenia żołądka - nie brałem leków które mi gastrolog przepisał bo mnie bardziej po nich brzuch bolał

jestem w czarnej dupie ale już nie w jelicie cienkim :)
zmniejszył się opad kącika ust po lewej stronie, jak i opad powieki po lewej stronie, myślenie nie jest ekstra ale jest lepiej jak i nie mam tak często bólów głowy
Pojawił się niedowład lewej strony, wziąłem na pałę metronidazol i minął po 3 dniach.

Jazda na ziołach i szukanie po innych lekarzach, najlepsze rady wmawiasz sobie pan, idź pan do psychiatry :/
- wizyta u psychiatry: zaburzenia adaptacyjne - nie mogę się do bólu przyzwyczaić
2018 Rada od jednego zakaźnika, sprawdzić zęby, rada od prywatnego psychiatry w poznaniu(kurde najlepszy lekarz z jakim miałem do czynienia), ma pan ewidentny stan zapalny musi pan to znaleźć, zęby + zatoki

2018zdjęcie patomorfologiczne - 5 zębów do roboty, ale brak źródła bakterii beztlenowych ( w latach 2015-2017 byłem u dwóch dentystów-ma Pan ekstra zęby)

Doszły kłucia w klatce piersiowej( ciśnienie średnio to 121/88/73) - podobno to nerwo-bóle

2019 marzec - podczas robienia zęba numer 6 dentysta odkrył dodatkowy kanał, który był zasłonięty przez wypełniony już kanał dlatego tez nie było tego widać na zdjęciu.
Bingo.
Było to tydzień temu, na głowie odczuwam delikatna poprawę jeśli chodzi o organizację pracy, nie męczę się aż tak bardzo(wczoraj jechałem z robota aż miło)

Dalej są bóle stawowe i sen jeszcze nie jest najlepszy(stawy bolą i się budzę).
Zobaczymy w dłuższej perspektywie

Zrobiłem CBCT, tylko na nim by było widać ten kanał, więc jeśli ktoś mówi tobie że masz boreliozę zrób mimo wszystko CBCT.

Jakie badania robiłem w między czasie,:
-chlamydia
- traschomatis
-pneumonia(przy której się uparłem)

z czym się meczę:
-łupież - po szamponach schodzi tylko na krótki czas
-grzybica na palcach u nogi (schodzi po posmarowaniu Clotrimazolum GSK) - ale na jakiś czas
- podobnie zaczerwienia wyskakują pod nosem(schodzą po posmarowaniu Clotrimazolum GSK) - ale na jakiś czas
Jeszcze jest zmęczenie
problemy ze snem ale zmniejszone

zioła które mnie trzymały przy życiu:
-wrotycz - najlepszy ze wszystkich
-lapacho
- tarczyca bajkalska
-szczeć

Wiem że może to być trochę nieskładnie napisane, ale jeszcze mi brakuje sporo w zdrowiu i jeszcze potrzebuje dobrego lekarza diagnosty który mnie wyprostuje.
Napisałem to aby pomóc wielu błędnie diagnozowanym osobą.

W miarę możliwości odpowiem na pytania

#borelioza #kleszcze #leczenie #diagnostyka #sluzbazdrowia
  • 1
@Doment:
Zapomniałem dodać że między czasie zrobiłem 2 rezonanse magnetyczne,tomograf głowy.
Oprócz tego były bóle cewki i bóle jąder(badania nic nie wykazały)