Wpis z mikrobloga

@Noct: wiadomo że nie jest, ale według mnie przemoc wobec kobiet jest większym wykroczeniem, wiadomo, są babki które by mi wpieprzyły ale większość przedstawicielek płci pięknej jest fizycznie słabsza niż przeciętny mężczyzna i mają mniejsza szanse żeby same się obronić bez gazu pieprzowego czy innego wynalazku
@Lamowaty: co z tego? Agresorem też może być kobieta. Każdy musi być równy wobec prawa, bo co potem? Wyższe mandaty dla kobiet, bo większość jest gorszymi kierowcami niż przeciętny mężczyzna? Nie siej debilizmów
@Noct: Aktualnie w Polsce za morderstwo grozi kara pozbawienia wolności na okres od 8 do 25 lat bądź dożywocie

Obstawiam że jeśli byłyby dwie takie same sprawy lecz w jednej zginęła by kobieta a w drugiej mężczyzna to wyrok dla mordercy kobiety byłby wyższy mimo tej samej zbrodni.

A mandaty to akurat takie same dla wszystkich ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
wyrok dla mordercy kobiety byłby wyższy mimo tej samej zbrodni.


@Lamowaty: I to jest niesprawiedliwe traktowanie i szowinizm. Należy z tym walczyć.

Btw, korzystając z Twojego toku myślenia - skoro to przeciętny mężczyzna jest silniejszy, to dlaczego w Polsce ponad 90% dzieci przy rozwodzie, nakazem sądu, zostaje z kobietą? Przecież to mniej bezpieczne rozwiązanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Noct: Jak chcesz to walcz, nikt Ci tego nie zabrania, każdy ma inne poglądy i widzę dlaczego jesteś zdania przy którym stoisz i to szanuję mimo że mam w ogóle inne spojrzenie na tą sprawę ¯_(ツ)_/¯

Nie widzę w ogóle korelacji pomiędzy tymi dwoma rzeczami

Co z tego że facet będzie bardziej w stanie ochronić swoje potomstwo w razie niebezpieczeństwa? Nie żyjemy w jakimś kraju trzeciego świata gdzie codziennie trzeba walczyć