Wpis z mikrobloga

@Biggestbaddest: Z tego co mi mówił lekarz, to badanie przez powłoki brzuszne można robić jako kontrolne. A w wypadku wykrycia w nim czegoś niepokojącego można stosować dokładniejszą diagnostykę "per rectum".
@szasznik:,,każdy mądry lekarz bada palcem przez odbyt"- tak mówią :d Ja osobiście uważam, że lepiej narazić pacjenta na kilka sekund nieprzyjemności, niż cokolwiek przeoczyć. Zresztą zawsze powinno się zaczynać od najbardziej podstawowych badań, a dopiero potem robić bardziej skomplikowane, więc per rectum obowiązkowo.
@HR37: bez kitu, to zabrzmi jak jakas teoria chada, ale serio wystarczy sie golic, okej ubierac i PO PROSTU SIE MYC. Srednich dziewczyn jest na peczki, tak samo srednik chlopaczkow. Jak widze jakie lamusy czasem kolezanki do mojej zony przyprowadzaja, to zastanawiam sie jakim #!$%@? tag #przegryw istnieje. Wy sie staracie chyba byc #!$%@?...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Biggestbaddest: Masz rację że badania per rectum mogą być dokładniejsze.
Ale należy brać pod uwagę to że duża część pacjentów na takie badanie się nie zdecyduje. IMO lepiej zrobić mniej dokładne badanie którego pacjenci nie będą unikać, niż wcale :-)
@szasznik: Racja, dlatego trzeba uświadamiać, że nie ma sie czego bać. Lepiej wykryć zmianę wczesniej, chociażby miało troche zaboleć, niż gdyby byłaby w bardziej zaawansowanym stanie i może być już za późno. Trochę jestem zdziwiony, że lekarz Ci tak powiedział, bo wiekszość i tak zbada per rectum.