Wpis z mikrobloga

a po co mężczyźni chodzą do urologa? Kryptopedaly?


@Ohjeny: sęk w tym że mało który chodzi :-P

Może to być spowodowane tym że większość facetów myśli że badanie prostaty trzeba wykonywać "per rectum" jak 20 lat temu. A dziś robi się to za pomocą USG.
@zexan: w sumie masz racje nie ma nic do rzeczy. Po prostu jest to dla mnie niezrozumiałe po tym jak slysze ,że ginekolodzy swoje pacjentki chwalą ,że ładna jest tam na dole. Dobrze ,ze moja zona chodzi do kobiety. No ale tu w Niemczech lekarze są inni bardzo ludzcy. Niemniej jednak fakt slusznie zwrociles mi uwage.
@arcypatelniagrozy tylko jeden z męskich ginekologów był dla mnie dziwny i niemiły, z wyższością wyśmiewał moje pytania. Tak poza tym to byłam już chyba u 6-7 innych facetów-ginekologów i wszystko było ok, luźna atmosfera, konkretna rozmowa podczas wizyty i delikatność podczas badania. U kobiet byłam dwóch i jestem na nie, były burkliwe, niesympatyczne, nie mogłam się z nimi dogadać i czułam się wbrew pozorom znacznie bardziej skrępowana i podenerwowana niż u faceta.
@epi nie było terminów do mojego ginekologa. Poszłam do baby, bo potrzebowałam rutynowej kontroli i recepty na moje tabletki, które biorę od 4 lat. Postanowiła zmienić mi hormony na inne, bo "nie jest fanką tych tabletek, które ja biorę".
Do tego chciała mi zmienić tabletki dwuskładnikowe na minipigułke (która działa inaczej, ma inne skutki uboczne - między innymi brak miesiączki, a zamiast niej nieregularne plamienia - i trochę inaczej się ją przyjmuje,
@epi nie, powiedziała "co się pani denerwuje, przecież nie zostawiam pani bez antykoncepcji" i zasugerowała, że antykoncepcja hormonalna to kwestia luksusu i komfortu, a nie leki, które muszę brać, więc jak mi się nie podoba, to co ona mi przepisuje, to mogę przecież w ogóle nie brać tabletek:/ Jako alternatywę zaproponowała mi wkładkę domaciczną za 1500 zł.
Dziwiło mnie to w ogóle, bo jak uważała, że te tabsy które brałam są jakieś
@szasznik: Oczywiscie, że można, jednakże gruczoł krokowy najlepiej zobrazuje nam TRUS(transrektslne usg), dlatego jest to badanie z wyboru w tym przypadku. Dodatkowo jak juz napisalem zrobienie usg nie powinno zwolnić lekarza z badania per rectum.