Wpis z mikrobloga

#foliarze #spiseg #koreapolnocna #pytanie czy są na wypoku eksperci od teori spiskowej nt Korei północnej (ze to nieprawda i ze południowa robi im złą propagandę?) gdzieś widziałem kiedyś filmik jak babka wypowiadała się ze chciała wrócić do północnej i odmówili jej paszportu po czym umieścili w obserwowanej placówce aby mieć na nią oko. Wypowiadał się tez koleś (były urzędnik?? Oficer??) ze południowcy maja specjalne budynki gdzie przetrzymują uciekinierów z północnej i indoktrynują ich aby mówili w telewizji to co lud chce usłyszeć, do tego zeznania ludzi nt programów w Korei pld gdzie występujący rzekomo uciekinierzy z północy opowiadają coraz bardziej #!$%@? historie (zabijanie dzieci i zjadanie zwłok) aby na tym zarobić w tv show + zeznania najbardziej znanego uciekiniera który dorastał w obozie przeczą same sobie i zmieniał wersje zdarzeń na przestrzeni czasu. Ma ktoś więcej materiałów na ten temat lub kontrargumentów ze to właśnie propaganda północy ? Xd wkrecilem się
  • 4
@uwielbiamnalesniki: ja byłem na północy 4 razy i powiem tak: jest tam zdecydowanie lepiej niż twierdzi południowa i jankeska propaganda, jednak także gorzej nich chce nam to pokazać KRL-D w swoich przekazach. Znam wielu północnych Koreańczyków, ostatnio powiedzieli mi wprost co sądzą o obietnicach Trumpa, że zrobi z nich bogaty kraj jeśli zrezygnują z atomu. Powiedzieli tak: przecież w latach 70,80,90 nie mieliśmy jeszcze broni jądrowej, a mimo to nie pomagali